Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Radosław Sobolewski zostanie trenerem Wisły Płock2019-08-05 07:36:00

Trenerem Wisły Płock zostanie Radosław Sobolewski. Nowy szkoleniowiec zajmie miejsce Patryka Kniata, który tymczasowo zastąpił Leszka Ojrzyńskiego. Sobolewski podpisze z klubem kontrakt do końca sezonu 2019/2020, z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy.


Radosław Sobolewski urodził się 13 grudnia 1976 roku w Białymstoku. 42-letni szkoleniowiec dysponuje ogromnym doświadczeniem boiskowym, ponieważ jako piłkarz rozegrał aż 374 mecze w ekstraklasie, w których zdobył 39 bramek. Na swoim koncie ma również 32 występy i jednego gola w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2006 w Niemczech.


Karierę piłkarską zaczynał w Jagiellonii Białystok, z której przeszedł do ówczesnej Petrochemii Płock. W Płócku w sumie spędził pięć lat, by następnie trafić do Groclinu Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, z którym sięgnął po Puchar Polski. Później został zawodnikiem Wisły Kraków, gdzie świętował cztery mistrzostwa kraju. Grać kończył natomiast w Górniku Zabrze. 


Do tej pory w pracy szkoleniowej Sobolewski pełnił rolę asystenta w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków, w którym pracował u boku Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramireza, Joana Carillo oraz ostatnio Macieja Stolarczyka. Tymczasowo prowadził też drużynę Białej Gwiazdy w ekstraklasie.


Wraz z Sobolewskim pracę w Wiśle jako asystent trenera rozpocznie Mariusz Kondak, który w przeszłości także pracował w Wiśle Kraków, a doświadczenie zbierał współpracując między innymi z Chojniczanką czy niemieckim FSV Mainz. 


wisla-plock.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty