Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Jerzy Brzęczek: Stać nas na wiele2019-06-03 23:28:00

Selekcjoner Jerzy Brzęczek i kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski wzięli udział w poniedziałkowej konferencji prasowej, otwierającej główną część przygotowań do meczów eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną i Izraelem. – Tych spotkań nie wygramy tylko umiejętnościami piłkarskimi. Do tego trzeba dołożyć przygotowanie mentalne oraz grać z zaangażowaniem na najwyższym poziomie – zaznacza Jerzy Brzęczek.


Jerzy Brzęczek o…


... stanie zdrowia kadrowiczów: 

- Pierwszym zawodnikiem, który opuścił zgrupowanie z powodu kontuzji, był Arkadiusz Reca. Do Warszawy nie przyjechał z kolei Wojciech Szczęsny, który przeszedł zabieg artroskopii kolana. W ubiegłym tygodniu z powodu problemów ze ścięgnem Achillesa nie trenował również Kamil Glik. W poniedziałek wyszedł już na boisko, ale jeszcze nie ćwiczył z pełnym obciążeniem. Mam nadzieję, że zacznie trenować jak reszta drużyny już od wtorku. Niestety, ale w trakcie dzisiejszych zajęć urazu doznał Dawid Kownacki i jest to wiadomość, która mnie mocno martwi. Stało się to bez kontaktu z przeciwnikiem. Podczas próby strzału zawodnik nieczysto trafił w piłkę i zakłuł go mięsień dwugłowy. Po południu pojechał z doktorem Jackiem Jaroszewskim na badania, ale jeszcze nie wiemy, jak poważny jest to uraz. Cieszy z kolei to, że Maciej Rybus normalnie trenuje. Musimy jednak na niego uważać, ponieważ przed przyjazdem na zgrupowanie miał kilkudniową przerwę spowodowaną kontuzją mięśnia i opuścił kilka spotkań. Bardzo na niego chuchamy i dmuchamy, by nic złego się nie wydarzyło.


... decyzji w sprawie Dawida Kownackiego, Sebastiana Szymańskiego i Roberta Gumnego, którzy są na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji, ale mają dołączyć do kadry U-21, przygotowującej się do mistrzostw Europy we Włoszech: 

- Jestem cały czas w kontakcie z trenerem Czesławem Michniewiczem. Decyzja o tym, kiedy ci zawodnicy dołączą do kadry U-21, zapadnie prawdopodobnie we wtorek, gdy dowiemy się, co ze zdrowiem Dawida Kownackiego.


... o pozycji nr 1 w bramce na najbliższe mecze: 

- W marcu postawiliśmy na Wojtka Szczęsnego z zastrzeżeniem, że zagra w pierwszych spotkaniach eliminacyjnych, a po wakacjach zobaczymy, co dalej. Z powodu zabiegu kolana Wojtka nie ma na zgrupowaniu, więc teraz sprawa jest jasna: w meczach z Macedonią Północną i Izraelem będzie bronił Łukasz Fabiański, który również jest wspaniałym bramkarzem. Akurat na tej pozycji mamy kłopot bogactwa w reprezentacji i wypada się z tylko z tego cieszyć.


... o Macedonii Północnej i Izraelu: 

Sześć punktów na starcie daje komfort psychiczny, ale nikomu nie zapewnia awansu. Każde spotkanie wymaga od nas pełnej koncentracji i mobilizacji. Nasi grupowi rywale może nie należą do światowej czołówki, ale to są bardzo solidne i wyrównane drużyny. Jeśli ktoś uważa, że w Macedonii będziemy w stanie wygrać tylko i wyłącznie dzięki umiejętnościom piłkarskim, jest w błędzie. Do tego trzeba dołożyć przygotowanie mentalne oraz grać z zaangażowaniem na najwyższym poziomie. To nie czas na eksperymenty, skupiamy się na dopracowaniu schematów. Jeszcze nie weszliśmy na nasz optymalny poziom, ale to dobrze świadczy o drużynie, bo stać nas na więcej.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty