Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Dwa gole Hernandeza przybliżyły do Europy2019-05-16 00:24:00

Cracovia wygrała w 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin 2-1. Dwa gole Hernandeza, w tym zwycięski w doliczonym czasie, sprawiły, że Pasy są blisko awansu do europejskich pucharów.

Zagłębie Lubin - Cracovia 1-2 (0-0)

0-1 Javier Hernandez 73

1-1 Filip Starzyński 88 (karny)

1-2 Javier Hernandez 90+3

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Oko, Guldan - Gol, Siplak, Piszczek. Widzów 2911.

ZAGŁĘBIE: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balic - Jagiełło, Slisz (89 Szysz) - Pawłowski, Starzyński, Bohar (64 Czerwiński) - Tuszyński (70 Mares).

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Datkovic, Siplak (81 Ferraresso) - Gol - Hernandez, Dąbrowski, Dimun, Wdowiak - Cabrera (81 Piszczek).

W I połowie odrobinę składniej grała Cracovia i gdyby w 14. i 16. minucie Wdowiak po podaniach Cabrery i Siplaka potrafił opanować piłkę, to pewnikiem objęłaby prowadzenie. Gospodarze mieli w tym okresie dwie szanse. W 24. minucie Pawłowski uderzył z prawej strony po długim, lecz minimalnie niecelnie, a 2 minuty później Balic główkował w ręce bramkarza. To był jedyny celny strzał w ciągu pierwszych 45 minut...

Goście pierwszy raz trafili w bramkę rywali w 54. minucie, po "główce" Helika Forenc wybił futbolówkę w bok. 10 minut później Wdowiak mierzył z lewej strony pola karnego w dalszy róg, ale chybił.

Krakowianie dopięli celu w 73. minucie. Hernandez sfinalizował kontrę celnym uderzeniem z 18 m w prawy, dolny róg. Dopiero wtedy Zagłębie zaatakowało bardziej energicznie. W 76. minucie do siatki trafił głową Mares, ale ze spalonego. W 83. minucie Pawłowski z czystej pozycji z 12 m strzelił nad poprzeczką.

Pasy mogły podwyższyć z kontry w 85. minucie, lecz szans nie wykorzystali Piszczek i Hernandez. Po chwili, po drugiej stronie boiska, Ferraresso sfaulował Maresa, a po wrzutce Starzyńskiego z wolnego Piszczek nieprzepisowo powstrzymał Maresa i w efekcie sędzia podyktował karnego. Starzyński zmylił Peskovica i było 1-1.

Cracovia podjęła walkę o 3 punkty i w 90+3. minucie zdobyła zwycięskiego gola! Najpierw "bombę" Wdowiaka sparował bramkarz, po czym piłka dotarła do Hernandeza. Hiszpan wykonał slalom mijając Balica i Guldana, a solową akcję zakończył celnym strzałem z 8 m.

Zwycięstwo nad Pogonią w niedzielę da podopiecznym trenera Michała Probierza 4. miejsce równoznaczne z kwalifikacją do Ligi Europy. W przypadku remisu bądź przegranej Jagiellonii w Gdańsku, krakowianom wystarczy też remis lub porażka.