Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cracovia przegrała mecz o 4 miejsce2019-04-23 22:33:00

W 32. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała 0-1 z Jagiellonią Białystok. To był mecz o 4. miejsce w tabeli.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 0-1 (0-1)

0-1 Jesus Imaz 21 (karny)

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Datkovic - Bodvarsson. Widzów 8427.

CRACOVIA: Peskovic - Ferraresso, Dytiatiev, Datkovic, Siplak - Gol - Cecaric (61 Hanca), Hernandez, Serafin (61 Dimun), Wdowiak (72 Pik) - Cabrera.

JAGIELLONIA: Kelemen - Kadlec, Arsenic, Mitrovic, Bodvarsson - Kwiecień, Romanczuk - Wójcicki, Poletanovic (72 Pospisil), Kostal (68 Guilherme) - Imaz (90+1 Twarowski).

Cracovia miała w I połowie przewagę, ale stworzyła tylko jedną sytuację. W 3. minucie Gol jednak przestrzelił z 5 m.

Goście okazji nie mieli, lecz gola zdobyli, na co zapracowali dwaj do niedawna zawodnicy Wisły... W 19. minucie Dytiatiev stracił piłkę, Kostal oddał strzał zza szesnastki trafiając w rękę Datkovica. Po analizie VAR sędzia odgwizdał karnego, którego pewnie wykorzystał Imaz.

Po przerwie krakowianie nadal zdecydowanie przeważali, a rywale ograniczyli się do destrukcji. Mimo to gospodarze mieli trzy szanse na zmianę wyniku. W 65. minucie, po centrze Hanki, Cabrera przelobował z 5 m golkipera, ale uderzył zbyt lekko i Mitrovic zdążył wybić futbolówkę z pustej bramki. Dziesięć minut później Cabrera nie wykorzystał "setki", nie potrafiąc pokonać Kelemena z 3 m. W 81. minucie z daleka uderzył Gol, ale tuż obok prawego słupka.

Statystycznie dominowała Cracovia: 14:4 w strzałach (3:2 w celnych), 64:36% w posiadaniu piłki. W golach było jednak 0:1...