Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Kolarstwo: Aniołkowski mistrzem Polski2020-08-25 14:54:00

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej za nami.


W jeździe indywidualnej na czas po drugi z rzędu po tytuł sięgnęła Anna Plichta i podobnie jak rok temu rywalki nie były w stanie nawiązać z nią równorzędnej walki. W wyścigu elity mężczyzn zdecydowanym faworytem był Maciej Bodnar, ale tym razem to nie on, a Kamil Gradek sięgnął po swój pierwszy w karierze tytuł w kategorii elity.


W wyścigu kobiet ze startu wspólnego swoje ogromne możliwości potwierdziła Marta Lach, która na lekko wnoszącym się finiszu w Kazimierzy Wielkiej nie dała szans rywalkom. Impreza tradycyjnie zakończyła się rywalizacją męskiej elity. Upalna wcześniej pogoda była w niedzielę wyjątkowo kapryśna, a kolarze startowali przy mocno padającym deszczu, co wymuszało dodatkową koncentrację na pagórkowatej i trudnej technicznie rundzie. W miarę upływu czasu pogoda się poprawiała, a z peletonu próbowały odjeżdżać kolejne grupki zawodników. Na kilka kilometrów przed metą na czele samotnie znalazł się Kamil Małecki i wydawało się, że szósty zawodnik Tour de Pologne zdoła dowieźć niewielką przewagę do mety. Siła głównej grupy była jednak zbyt duża i o wszystkim zadecydował finisz, a po koszulkę z orłem na piersi sięgnął jeden z najbardziej utalentowanych kolarzy w polskim peletonie Stanisław Aniołkowski.

MP w kolarstwie szosowym, Busko-Zdrój i Kazimierza Wielka

Ind. na czas, kobiety: 1. Anna Plichta (Trek-Segafredo) 

Ind. na czas, mężczyźni: 1. Kamil Gradek (CCC Team), 2. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe), 3. Łukasz Wiśniowski (CCC Team)

Kobiety (122 km): 1. Marta Lach (CCC-Liv Team), 2. Katarzyna Wilkos (Mat Atom Deweloper Wrocław), 3. Łucja Pietrzak (Mat Atom Deweloper Wrocław)

Open (196 km): 1. Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) 2. Szymon Sajnok (CCC Team),

3. Paweł Franczak (Voster ATS Team)


pzkol.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty