Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Kajetanowicz i Szczepaniak na czwartym miejscu w Rajdzie Meksyku2020-03-15 12:46:00

Załoga LOTOS Rally Team rozpoczęła swój sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rywalizowali w ostatnich dniach na szutrowych trasach Rajdu Meksyku, który stanowił trzecią rundę kalendarza WRC i pierwszą w ich programie startów. Polacy pomimo kłopotów technicznych nie poddali się i po walce zajęli czwarte miejsce w rywalizacji WRC3. 


Dla Kajetanowicza był to debiut w Rajdzie Meksyku. Ustronianin po raz pierwszy korzystał także z nowego samochodu, czyli Škody Fabii R5 evo. Choć od początku zawodów musiał zmagać się z problemami z elektroniką, nie przeszkodziło mu to w zbieraniu doświadczenia, a na poszczególnych odcinkach także pokazywaniu dobrego tempa. Dziewięć odcinków specjalnych ukończył na podium, dwa z nich wygrywając. 


Rajd Meksyku, który miał zakończyć się w niedzielę, został skrócony w związku z globalnym problemem dotyczącym szerzenia się koronawirusa. Po jednogłośnej decyzji organizatorów oraz producentów rywalizacja zakończyła się po sobotnim etapie.


- Rajd Meksyku zakończył się wcześniej. W obliczu pandemii, która panuje na całym świecie uważam, że to słuszna decyzja. Musimy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie i zdrowiu całego społeczeństwa. Byliśmy na to gotowi. Jesteśmy profesjonalistami i w czasie rajdu nie mówiliśmy o tym za dużo, ale przestrzegaliśmy wszelkich zasad, przede wszystkim higieny. Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić. Skończyliśmy rajd i myślę, że przed nami kolejne wyzwanie, jak dostać się do naszych rodzin i przyjaciół. Liczymy jednak na to, że to również uda się z powodzeniem. Zawsze dążę do tego, aby być lepszym, nawet jeśli wygrywam. Ten rajd po raz kolejny pokazał, że potrafimy radzić sobie w trudnych sytuacjach. Rajdy uczą życia i pokory. Zdobyliśmy sporo doświadczenia w kultowym rajdzie, w pięknej i niezwykłej atmosferze, to coś niesamowitego. Chciałbym tu kiedyś wrócić - wypowiada się kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.


Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli. 


Rajd Meksyku 2020, nieoficjalna klasyfikacja WRC3:


1. Bulacia Wilkinson / Bernacchini (Boliwia/Włochy, Citroën C3 R5) 3:01:25,1 s

2. Fernández / Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia R5 evo) +4:11,1 s

3. Triviño / Martí (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +7:48,9 s

4. Kajetanowicz / Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia R5 evo) +13:59,3 s

5. Guerra jr. / Cué (Meksyk/Hiszpania, Škoda Fabia R5) +1:20:02,9 s


Informacja prasowa

kajto.pl


meksyk.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty