Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Rajd Barbórka ponownie dla Kajetanowicza i Szczepaniaka2019-12-07 18:29:00

Siódme z rzędu zwycięstwo w Rajdzie Barbórka dla Kajetana Kajetanowicza, drugie z Maciejem Szczepaniakiem. Kierowca LOTOS Rally Team jako samodzielny rekordzista zawodów do swojej kolekcji dokłada puchar za kolejny triumf. To piękne zwieńczenie sezonu, w którym polska załoga wywalczyła drugie miejsce w swoim pierwszym pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2. Jeszcze dzisiaj czeka na zawodników przejazd ulicą Karową. 


Kajetanowicz i Szczepaniak wypracowali sobie ponad pół minuty przewagi podczas porannych odcinków na Torze Modlin, do końca dnia kontrolowali sytuację, plasując się w czołówce. Choć pogoda nie sprzyjała, przy trasie zmagania dopingowały duże grupy kibiców, obserwując rywalizację na Torze Modlin, Autodromie Bemowo oraz Torze Służewiec. To jednak nie koniec rywalizacji. Już o godzinie 17:00 na ulicy Karowej rozpoczną się przejazdy pokazowe, po których wyczekiwane przez wszystkich Kryterium Asów. 


- Wspaniale jest wygrywać po raz kolejny. Mam świetny zespół jak zawsze i fantastyczny samochód. Nie jest to najlepszy wybór na ten rajd i na te odcinki specjalne, ale zrobiliśmy to dla kibiców. To oni dodawali nam energii. Cieszę się, że udało mi się opanować to auto. Nie miałem okazji prowadzić go ponad rok, przez co nie miałem dostatecznie dużo czasu na odpowiednie przygotowanie. W takim samochodzie nie można sobie pozwolić na żaden błąd, czy też niedouczenie. Podczas dzisiejszej walki nie ustrzegłem się trudnych sytuacji. Mimo wszystko udało nam się! Wypracowaliśmy prowadzenie na pierwszej pętli rajdu i kontrolowaliśmy sytuację. Mieliśmy dużo przyjemności. Mam nadzieję, że kibice również, bo jeździliśmy trochę więcej poślizgami. Wsparcie, które dają nam fani jest niesamowite, to coś wyjątkowego. Chciałbym siedzieć w tym aucie dłużej, ale to niestety nie jest możliwe. W zeszłym roku zapowiedziałem, że nie poprowadzę już auta WRC na Rajdzie Barbórka, bo to nie jest dobry wybór na ten rajd. Jednak nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności i wiem, że ten samochód robi nieprawdopodobną przyjemność również naszym fanom. Jest głośny, samą bryłą robi niesamowite wrażenie. To jest nasze podziękowanie dla nich, dla kibiców, bo przecież to tylko jeden rajd w roku w Polsce, nasz start, specjalnie dla nich – mówi Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.


Rajd Barbórka 2019 - nieoficjalna klasyfikacja generalna: 

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Ford Fiesta WRC) 22:13,51 s

2. Huttunen/Lukka (Hyundai i20 R5) +34,95 s

3. Marczyk/Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) +43,06 s

4. Bouffier/Brodnicki (Ford Fiesta) +55,43 s

5. Byśkiniewicz/Jędraszek (Hyudai i20 R5) +1:09,60 s

6. Oleksowicz/Sienkiewicz (Subaru Impreza GT) +1:12,47 s

7. Lubiak/Lubiak (Hyndai i20 R5) +1:17,17 s

8. Wróblewski/Spentany (Skoda Fabia R5) +1:40,79 s

9. Chuchała/Rozwadowski (Skoda Fabia R5) +1:41,29 s

10. Nowak/Grzelka (Citroen C3 R5) +1:42,87 s

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli. 


Informacja prasowa


rajd_barborka_2019_ponownie_dla_kajetanowicza_i_szczepaniaka_2.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty