Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Kajetanowicz i Szczepaniak królami Karowej2018-12-02 07:41:00

Po wygraniu klasyfikacji generalnej Rajdu Barbórka załoga LOTOS Rally Team nie miała sobie równych także na Kryterium Asów. Legendarne zmagania na ulicy Karowej toczyły się w równych warunkach i na suchej nawierzchni, przy głośnym dopingu tłumu fanów. Dla Kajetana Kajetanowicza jest to już siódme zwycięstwo, pierwsze w karierze z pilotem Maciejem Szczepaniakiem.


Kajetanowicz pokonał próbę o długości 2,1 km w czasie 1 minuty, 54 sekund i 41 setnych. Na drugiej pozycji sklasyfikowano duet Marczyk / Gospodarczyk (+0,97 s.), trzecie miejsce zajęli Byśkiniewicz i Jędraszek (+3,69 s.), podobnie jak w klasyfikacji Rajdu Barbórka.


– Czuję się świetnie. Im rzadziej startuję w naszym kraju, tym bardziej zależy mi na dobrej postawie i zadowoleniu kibiców. To dla mnie bardzo ważny dzień i te zwycięstwa są podziękowaniem dla partnerów, członków zespołu LOTOS Rally Team i wszystkich fanów. Karowa co roku zaskakuje warunkami, za każdym razem jest inna przyczepność, która przenosi się na czas. W tym roku było bardzo przyczepnie i w niektórych miejscach być może pojechałem trochę za ostrożnie. Jestem zadowolony, bo chciałem się dobrze zaprezentować. Wygraliśmy rajd, wygraliśmy Karową, po raz kolejny. To wymarzony koniec sezonu – podsumował kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.


– Kilka lat tutaj nie startowałem i to zawsze szczególny czas, gdy można wziąć udział w Barbórce. Po pierwsze, jest tu wyjątkowa atmosfera i kibice. Po drugie, gdy startuje się poza Polską, to jedyna możliwość, aby zaprezentować się w kraju. Z ogromną przyjemnością z niej skorzystałem. Kończymy znakomity sezon WRC2, debiutancki dla Kajetana, w którym wygrywał odcinki z załogami fabrycznymi. Pomimo braku doświadczenia w tych rajdach wykorzystywał swoją wiedzę, talent i doświadczenie. Te wyniki zaskakiwały wszystkich i czasami również nas samych – dodał Maciej Szczepaniak, pilot Kajetanowicza. 


Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także Delphi Technologies oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelna, www.fb.com/KajetanKajetanowicz, www.twitter.com/Kajto_pl


Rajd Barbórka 2018 - Kryterium Asów na Karowej (TOP10):


1. Kajetanowicz / Szczepaniak (Ford Fiesta WRC) 1:54,41 s. 

2. Marczyk / Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) +0,97 s. 

3. Byśkiniewicz / Jędraszek (Hyundai i20 R5) +2,72 s. 

4. Oleksowicz / Sienkiewicz (Subaru Impreza GT) +5,09 s. 

5. Kuchar / Dymurski (Peugeot 208 RX) +6,04 s. 

6. Grzesiński / Tutaj (Ford Fiesta VS) +6,22 s.

7. Chuchała / Rozwadowski (Subaru Impreza STI) +6,41 s. 

8. Ratajczyk / Szcześniak (Mitsubishi Lancer EVO X) +7,29 s. 

9. Gryc / Kuśnierz (Ford Fiesta R5) +9,09 s. 

10. Terlikowski / Grabski (Mitsubishi Lancer Evo X) +9,18 s.


Kajetanowicz na Karowej - zobacz film


kajetanowicz_i_szczepaniak_krolami_karowej_zaloga_lotos_rally_team_wygrywa_kryterium_asow_2.jpg
kajetanowicz_i_szczepaniak_krolami_karowej_zaloga_lotos_rally_team_wygrywa_kryterium_asow_1.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty