Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Czwórka podwójna najlepszą żeńską osadą na świecie2018-11-26 22:16:00

Kolejny wyjątkowy sukces żeńskiej czwórki podwójnej! Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus-Zawojska do złotego medalu Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata dołożyły w 2018 roku także triumf w prestiżowym plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Polki zostawiły konkurentki w tyle i wygrały w kategorii Żeńskiej Osady Roku.


Do decydującego etapu rywalizacji osady zostały wybrane po głosowaniu internautów i ocenie panelu ekspertów. Do końca na placu boju liczyły się trzy kandydatury. Oprócz Polek była to kanadyjska dwójka (Caileigh Filmer, Hillary Janssens) oraz startująca w kategorii jedynek Irlandka Sanita Puspure. Nagroda w tej kategorii jest przyznawana od 2002 roku.


W tym roku, by mieć szansę na wygraną, trzeba było zdobyć złoty medal Mistrzostw Świata i nie mieć na koncie podobnego wyróżnienia w poprzednich latach. Biało-czerwone stauetkę odebrały osobiście podczas uroczystej gali FISA w Berlinie. "Z naszym trenerem tworzymy dream team" - przyznała Maria Springwald. "Dzięki zespołowej pracy jesteśmy teraz najlepsze z najlepszych. To wspaniałe uczucie!" - wtórowała Agnieszka Kobus-Zawojska. Trener Jakub Urban po chwili dołączył do zawodniczek na scenie.


To dopiero drugi triumf Polek w historii plebiscytu. W 2016 roku nagrodę zdobyły Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj. Biało-czerwone są także dopiero drugą czwórką podwójną, która triumfowała w kategorii pań - wcześniej udało się to brytyjskiej osadzie (Katherine Grainger, Frances Houghton, Debbie Flood oraz Annie Vernon) w 2007 roku. Wśród panów w 2006 roku triumfowała męska czwórka - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michal Jeliński i Adam Korol.


www.olimpijski.pl/PZTW

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty