Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Andrzej Gmitruk nie żyje2018-11-20 20:36:00

Dziś w godzinach porannych w wieku 67 lat zmarł w Hipolitowie Andrzej Gmitruk – były trener kadry narodowej w boksie, trener i promotor pięściarzy zawodowych.


Prowadząc stołeczną Legię Andrzej Gmitruk pięciokrotnie – wraz ze swoimi podopiecznymi – sięgał po drużynowe mistrzostwo Polski. W tym czasie także w rywalizacji indywidualnej zawodnicy w biało-zielonych barwach sięgali po tytuły i medale w mistrzostwach Polski, a także boksowali z sukcesami na międzynarodowych ringach mistrzowskich. W tym czasie do grona szkolonych przez niego zawodników należeli m.in.: Zbigniew Raubo, Krzysztof Kosedowski, czy Bogdan Gajda.


Jako trener kadry narodowej seniorów Andrzej Gmitruk doprowadził czterech polskich pięściarzy do podium olimpijskiego w Seulu – Jana Dydaka, Henryka Petricha, Andrzeja Gołotę i Janusza Zarenkiewicza. Natomiast – prowadząc juniorską kadrę narodową – stał w narożniku Pawła Skrzecza, który na Kubie zwyciężył w bardzo silnie obsadzonym Turnieju Przyjaźni.


Obok sukcesów w boksie olimpijskim Andrzej Gmitruk także w rywalizacji zawodowców potrafił udowodnić, że jego kompetencje szkoleniowe są wysokie. Potwierdzeniem tego jest mistrzostwo świata, które zdobył Tomasz Adamek. Poza tym trenował Mateusza Masternaka, Macieja Sulęckiego, czy Artura Szpilkę.


Zarząd i Biuro PZB

pzb.com.pl, st

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty