Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn > Wiadokosci Ekstraklasa mężczyzn
Srebro siatkarzy Asseco Resovii2016-04-26 23:17:00

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 21:25, 13:25) w trzecim meczu finału PlusLigi siatkarzy. W serii do trzech zwycięstw zwyciężyła ZAKSA 3-0.

Pierwszy set wreszcie dostarczył emocji, na jakie czekaliśmy w tym finale. ZAKSA grała spokojnie, nawet wtedy gdy Asseco Resovia prowadziła na początku 4:1. Później jednak pokazała to, co przez cały sezon przynosiło jej zwycięstwa – dobrą grę w obronie i bezlitosne wykorzystywanie kontrataków. Gospodarze jednak nie odpuszczali i walczyli – kluczowe w tej partii okazało się kilka akcji, w których m.in. Paweł Zatorski kapitalnie obronił mocny atak Bartosza Kurka. To jedna z najbardziej efektownych akcji w defensywie w tym sezonie. W samej końcówce było jeszcze trochę więcej emocji, bowiem rzeszowianie dwukrotnie zablokowali rywali na lewym skrzydle. Ostatecznie seta zakończył Patryk Czarnowski.

Drugi set również dostarczył emocji, choć ZAKSA miała już przewagę 13:7. Kędzierzynianie doprowadzali rywali do rozpaczy, grając niewiarygodnie w defensywie. Wtedy trener Andrzej Kowal wprowadził na boisko zmienników, m.in. Lukasa Tichaczka i Dominika Witczaka, którzy pomogli uporządkować grę Resovii. Zaczęła się pogoń, zrobiło się po 17. Wtedy jednak gospodarze popełnili kilka prostych, katastrofalnych pomyłek i ZAKSA ich pewnie wypunktowała.

W trzecim secie emocji nie było, tak jak zresztą w całym finale play off. ZAKSA kolejny raz potwierdziła, że zasłużenie jest najlepszą ekipą PlusLigi w sezonie 2015/16. Pewnie zajęła pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym. W finale Asseco Resovia praktycznie nie zagroziła świetnie dysponowanym kędzierzynianom. Rzeszowianie w walce o finał ekstraklasy wyprzedzili PGE Skrę Bełchatów jednym setem.

MVP meczu został Benjamin Toniutti.

PGE Skra Bełchatów zdobyła brązowy medal PlusLigi w sezonie 2015/16. Czwarte miejsce zajął LOTOS Trefl Gdańsk.

W trzecim meczu play off tych drużyn LOTOS Trefl przegrał 0:3 (11:25, 19:25, 17:25). W serii do trzech zwycięstw bełchatowianie wygrali 3-0.