Strona główna > PULS DNIA
Polskie siatkarki czwartą drużyną Europy, złoto dla Serbii2019-09-09 00:14:00

Polska uległa 0:3 reprezentacji Włoch w meczu o brąz ME siatkarek. Złoto wywalczyła Serbia po zwycięstwie nad Turcją 3:2.

Serbki triumfowały po raz trzeci, poprzednio w 2011 i 2017 r. Czołowe cztery zespoły ME otrzymały premie finansowe: Serbia 400 tys. euro, Turcja 200 tys., Włochy 100 tys. i Polska 50 tys.

O brąz (Ankara):

Polska - Włochy 0:3 (23:25, 20:25, 24:26)

POLSKA: Natalia Mędrzyk 5, Agnieszka Kąkolewska 5, Joanna Wołosz 2, Magdalena Stysiak 10, Klaudia Alagierska 4, Malwina Smarzek-Godek 15, Maria Stenzel (L) - Paulina Maj-Erwardt (L), Martyna Grajber 2, Martyna Łukasik 0, Marlena Kowalewska 0, Katarzyna Zaroślińska-Król 1. Trener: Jacek Nawrocki.

WŁOCHY: Indre Sorokaite 12, Raphaela Folie 5, Paola Ogechi Egonu 23, Miriam Fatime Sylla 9, Cristina Chirichella 8, Ofelia Malinov 3, Monica De Gennaro (L) - Beatrice Parrocchiale 0, Sarah Luisa Fahr 2. Trener: Davide Mazzanti.

Włoszki wzięły rewanż za porażkę w grupie eliminacyjnej w Łodzi 2:3, mecz trwał 94 minuty. Polki miały szanse na lepszy wynik. W I secie przegrały końcówkę od stanu 23:23. Z kolei w III partii długo prowadziły, nawet trzema punktami. Na finiszu uległy mimo prowadzenie 24:23.

O złoto (Ankara):

Serbia - Turcja 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13)

SERBIA: Maja Ognjenović, Stefana Veljković, Bianka Busa, Tijana Bosković, Mina Popović, Brankica Mihajlović, Silvija Popović (L) - Bojana Milenković, Ana Bjelica, Sladjana Mirković. Trener: Zoran Terzić.

TURCJA: Kubra Akman, Hande Baladin, Meryem Boz, Naz Akyol, Aydemir, Eda Erdem Dundar, Meliha Ismailoglu, Simge Sebnem Akaz (L) - Seyme Ercen, Zehra GÜNEŞ, Cansu Özbay, Gözde Yilmaz, Fatma Yildirim. Trener: Giovanni Guidetti.

Sędziowały: Agnieszka Michlic (Polska); Ilaria Vagni (Włochy). Widzów 13 040.

W tie-breaku Serbki przegrywały już 6:9, ale odrobiły straty.

MVP mistrzostw Europy została wybrana 22-letnia Serbka Tijana Bosković. W finałowym meczu zdobyła 23 punkty, a w całych ME zgromadziła 142 pkt. Więcej od niej uzyskały jedynie Włoszka Paola Egonu - 196 i Malwina Smarzek-Godek - 168.