Facebook
kontakt
logo
Strona główna > PULS DNIA
Jerzy Dudek spełnia marzenia w AS Progres2013-01-21 19:34:00 MAS

Akademia Sportu Progres Jerzego Dudka oficjalnie zainaugurowała dziś działalność w Krakowie. - To spełnienie mojego marzenia o akademii piłkarskiej, która wychowuje nie tylko wielkich sportowców, ale i dobrych ludzi - powiedział były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt, który podpisał kontrakt z krakowskim klubem.


AS Progres działa pod skrzydłami Stowarzyszenia Siemacha na Suchych Stawach. Od października pod szyldem Akademii trenuje już 300 młodych sportowców w sekcjach: piłkarskiej, tenisa stołowego i pływania. Młodzi piłkarze to w większości wychowankowie Stowarzyszenia Pomocy Młodym Talentom Sportowym Hutnik Kraków, które kilka miesięcy temu zwróciło się do Siemachy z prośbą o pomoc i ofertą współpracy.  W nowej organizacyjnej formule, pod opieką Siemachy, znalazły się  wszystkie grupy piłkarskie z SPMTS wraz z trenerami dotąd z nimi pracującymi.

Siemacha, jedna z najprężniejszych w Polsce organizacji pozarządowych, zapewniła młodym sportowcom komfortowe (jeśli nie luksusowe...) warunki do wszechstronnego rozwoju. Zaoferowała dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych Com-Com Zone w Nowej Hucie - boisk, hal, basenów, zapewniła dzieciom opiekę wykwalifikowanych trenerów i pedagogów, sprzęt treningowy oraz meczowy, ubezpieczenie i wszystko inne, co potrzebne do funkcjonowania akademii sportu na najwyższym poziomie. Za stronę sportową przedsięwzięcia odpowiada w roli patrona Jerzy Dudek i grupa młodych, ale już mających sukcesy trenerów z Łukaszem Terleckim na czele (w roli głównego koordynatora projektu).

- Sport i wychowanie to jedno - tłumaczył ideę AS Progres ks. Andrzej Augustyński, dyrektor generalny Stowarzyszenia Siemacha. - Wychowanie bez sportu traci ważne narzędzie. Sport bez wychowania się wynaturza. Jerzy Dudek angażując się w nasz projekt położył na szali swój autorytet i dotychczasowe dokonania. Przekonał się do nas, jako miejsca, w którym myśli się otwarcie. Mamy nadzieję pomnożyć jego osiągnięcia.

Dudek przyznał, że poprzez niekomercyjny projekt AS Progres realizuje się jego marzenie o prawdziwej akademii piłkarskiej. - Dzięki Stowarzyszeniu Siemacha rozpoczynamy fajny projekt, dający duże możliwości nie tylko sportowego rozwoju, ale mający też potencjał wychowawczy i edukacyjny.

Dudek mówił do ponad 200 młodych piłkarzy w pomarańczowo-czarnych barwach, którzy wraz z trenerami i rodzicami stawili się na gali otwarcia AS Progres: - Marzymy, żebyście byli dobrymi sportowcami, ale najważniejsze, żebyście byli dobrymi ludźmi.  Wartości, którymi tutaj nasiąknięcie, przenoście dalej.

Były reprezentant Polski, triumfator Ligi Mistrzów, podpisał dziś sportowy kontrakt z AS Progres, a jego zadania nie będą wyłącznie promocyjne. Już spotyka się z dziećmi na treningach, zapowiada także pomoc w organizacji pokazowych zajęć trenerów z PZPN, obozów sportowych i stażów w dobrych europejskich klubach. 

W oficjalnej inauguracji Akademii Sportu Progres  udział wzięli Magdalena Sroka, zastępca prezydenta Krakowa, Stefan Majewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Rząsa, członek sztabu reprezentacji Polski oraz przedstawiciele Małopolskiego Związku Piłki Nożnej z wiceprezesami Jerzym Kowalskim i Zdzisławem Kapką na czele.  - Widzimy w was, chłopcy, nadzieję małopolskiego i polskiego piłkarstwa. MZPN docenia wychowanie młodzieży, współpracujemy już z Siemachą i Com-Com Zone. Zapraszamy chłopców z Akademii do naszego gimnazjum i liceum  sportowego, które działają w Nowej Hucie, miejscu, które jest kopalnią sportowych talentów - przypomniał wiceprezes Jerzy Kowalski.

Po części oficjalnej odbył się pokazowy trening młodych piłkarzy Akademii z udziałem Jerzego Dudka. AS Progres podpisała też symboliczne umowy o współpracy ze wspierającymi ją sponsorami - firmami Vision One,  Oknoplast i BP Polska.


Zobacz film o AS PROGRES


MAS
1a.jpg
6a.jpg
7a.jpg
5a.jpg
3a.jpg
4a.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty