Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie
Stal Stalowa Wola wciąż bez licencji2010-07-07 19:54:00

Wydział Gier PZPN poinformował, że w związku z wycofaniem się LKP Motor Lublin z rozgrywek o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej w sezonie 2010/2011, skład II ligi został uzupełniony o klub OKS 1945 Olsztyn.


Wydział Gier PZPN poinformował, że w związku z wycofaniem się LKP Motor Lublin z rozgrywek o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej w sezonie 2010/2011, skład II ligi został uzupełniony o klub OKS 1945 Olsztyn, który 7 lipca otrzymał licencję na grę w II lidze.

Decyzję tę podjęto na mocy postanowień Uchwały Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej nr 13/102 z 7 września 2006 roku w sprawie uzupełnienia składu poszczególnych klas rozgrywkowych w przypadku wycofania się drużyn lub rezygnacji z wywalczonego w sportowej rywalizacji awansu do klasy wyższej.

Motor nie zniknie jednak z piłkarskiej mapy Polski, połączy siły z beniaminkiem II ligi Spartakusem Szarowola. To w Lublinie Spartakus będzie grał, nei jest jeszcze pewne pod jaką nazwą i w jakiej formie organizacyjnej - czy jak dotąd jako stowarzyszenie czy w postaci nowej spółki, której częścią będzie drużyna piłkarska Motoru.

Dziś Komisja ds. Licencji Klubowych II Ligi rozpatrzyła ostatnie 4 wnioski licencyjne. Przyznała licencje 3 klubom: Polonii Nowy Tomyśl, Puszczy Niepołomice i OKS 1945 Olsztyn. Wobec tych klubów zastosowano nadzór infrastrukturalny. Polonia Nowy Tomyśl w sezonie 2010/2011 będzie rozgrywać mecze na stadionie Warty w Poznaniu, natomiast Puszcza Niepołomice na stadionie Górnika w Wieliczce.

W związku z niespełnieniem wymogów finansowych Komisja nie przyznała licencji Stali Stalowa Wola.

Decyzje Komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN w terminie 4 dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem. Posiedzenie Komisji Odwoławczej planowane jest na 8 lipca 2010 r.
ST/pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty