Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze młodsi > I liga (Kraków) TM

Prokocim Kraków - Wieczysta Kraków 1-4 (0-0)

1-3 Michał Mamczur 47
1-4 Grzegorz Antolak 51
WIECZYSTA
: Jakub Sosnowski - Tomasz Białowąs, Michał Łanoszka, Damian Sałapat, Stanisław Hejmo - Michał Mamczur, Jakub Tracz, Dawid Jazgar (55 Sebastian Małysza), Jakub Dąbrowski - Szymon Dubiel (50 Jakub Wojdan), Grzegorz Antolak (50 Krzysztof Duroń). Trener: Grzegorz Plata.

Był to ciężki mecz dla Wieczystej, gdyż Prokocim nigdy nie był łatwym rywalem. Dodatkowym utrudnieniem stał się padający deszcz, który mimo wszystko przeszkadzał, ale obu drużynom.

Pierwsza połowa była bardzo chaotyczna, toczyła się z delikatną przewagą gospodarzy - zwłaszcza w środku pola - i to właśnie Prokocim stworzył kilka sytuacji podbramkowych. Do przerwy było jednak 0-0.

W przerwie meczu trener Wieczystej Grzegorz Plata konstruktywnie i dobitnie natchnął swoich podopiecznych do walki, co szybko dało efekt. Po rajdzie prawą stroną Michał Mamczur dograł w pole karne, tam był Szymon Dubiel i otworzył wynik. Goście cieszyli się z prowadzenia 5 minut; po faulu obrońcy na napastniku Prokocimia sędzia podyktował rzut karny i mecz zaczął się od nowa.

Po minucie było już jednak 2-1 dla Wieczystej. Michał Mamczur identycznie jak wcześniej dograł Szymonowi Dubielowi, a ten ponownie pokonał bramkarza Kolejarza. Od tej chwili inicjatywę przejęli goście, a miejscowi coraz częściej faulowali. Po jednej z takich sytuacji sędzia zastosował przywilej korzyści - piłka trafiła do Michała Mamczura, a ten uderzył piłkę z pola karnego po "długim" i było 3-1. Po jednym z rzutów wolnych Jakub Tracz uderzył bardzo dobrze, lecz bramkarz wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę. Co się odwlecze... W 51. minuucie Grzegorz Antolak urwał się obrońcom Prokocimia i w pięknym stylu przelobował wychodzącego bramkarza ustalając wynik na 4-1 dla Wieczystej.