Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Rozgrywki halowe
Jadwiga triumfuje w turnieju wielkanocnym w Sosnowcu2011-04-18 20:36:00

Drużyna orlików Jadwigi (rocznik 2001) wygrała III Wielkanocny Turniej Halowy, którego organizatorem był Górnik Sosnowiec. W decydującym meczu krakowianie pokonali gospodarzy 1-0.


JADWIGA: Jakub „Blady” Blatkiewicz, Jakub „Nodi” Juszczak, Mateusz „Kiler” Kardas, Miłosz „Maradonka” Maronka, Jakub „Kubańczyk” Wojtaszek, Damian „Damiano” Błażowski, Grzegorz „Grześ” Sidorowicz, Igor „Igła” Obodziński, Bartek „Bartek” Buta, Szymon „Szyszka” Ładowski, Krzysztof „Mazak” Maziarz, Szymon „Szymek” Jaworski.

Wyniki meczów Jadwigi:

Jadwiga – MUKP Dądrowa Górnicza 2-0
Gole: Wojtaszek (asysta Juszczak), Maronka (asysta Wojtaszek i Juszczak)

Krakowianie zaczęli mecz skoncentrowani, grali zespołowo i przyniosło to bramkowe efekty. Szczególnie druga bramka była uwieńczeniem wspaniałej akcji: Nodi sprytnie przerzucił piłkę nad obrońcami, Kubańczyk z klepki wyłożył Maradonce, a ten posłał nad bramkarzem loba, jakiego nie powstydziłby się sam Tomasz Frankowski.

Jadwiga – Zagłębie Sosnowiec 2-0
Gole: Buta (a. Obodziński), Wojtaszek (a. Maronka)

Duża przewaga Jadwigi, wiele sytuacji bramkowych (m. in. Bartek trafił w słupek).

Jadwiga - Oderka Opole 2-1
Gole: Wojtaszek (a.Juszczak), Maronka (a. Wojtaszek)

Najtrudniejszy mecz turnieju, świetne interwencje Bladego, dobra gra obrony. Kiler w jednej z ofiarnych interwencji rozbił okulary myląc przy tym bramkarza – i tak krakowianie stracili jedyną bramkę w całym turnieju. Napastnicy byli nadal jednak w świetnej formie i Jadwiga zdołała wygrać.

Jadwiga – GKS Tychy 3-0
Gole: Maronka, Maziarz (a. Buta), Juszczak (a. Wojtaszek)

Najlepszy mecz krakowian z bardzo silnym przeciwnikiem. Bardzo ładny przechwyt Maradonki przy pierwszej bramce, przez całe spotkanie szybkie, płynne akcje kończone celnymi strzałami.

Jadwiga – Górnik Sosnowiec 1-0
Gol: Juszczak

Ostatni mecz z gospodarzem turnieju decydował o zajęciu 1. miejsca. Jadwidze wystarczał remis, ale chłopcy nie wdawali się w żadne kalkulacje, zaatakowali przeciwnika i wygrali po pięknej bombie Nodiego. Blady był nie do pokonania i zapewnił sobie tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Na pochwałę oprócz bramkarza zasługują wszyscy zawodnicy, szczególnie strzelcy bramek i asystenci, ale też obrońcy, którzy bezbłędną grą w defensywie dopuścili do straty tylko jednej bramki.

Końcowa klasyfikacja turnieju orlików (rocznik 2001) w Sosnowcu, 16.04.2011:

1. Inter Campus Jadwiga Kraków
2. Górnik Sosnowiec
3. GKS Tychy
4. Oderka Opole
5. Zagłębie Sosnowiec
6. MUKP Dąbrowa Górnicza

RB (Jadwiga)


jadwigasosnowiec.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty