Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi
Mała rewolucja w MLJ2012-06-12 00:27:00

Szykuje się mała rewolucja w systemie rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów w sezonie 2012/2013. Ma to związek z powstaniem - zgodnie z dyrektywą PZPN - lig makroregionalnych.


Małopolska Liga Juniorów Starszych ma zostać w najbliższym sezonie podzielona na dwie grupy - silniejszą i słabszą. W tej pierwszej miałyby występować zespoły, które w obecnym sezonie zajęły miejsca 1-8; w drugiej - drużyny z miejsc 9-12 oraz czterech beniaminków.

Jesienią w obu grupach rozgrywki toczyłyby się systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Każda z drużyn rozegrałaby 14 meczów. Po zakończeniu tej fazy mistrz i wicemistrz grupy silniejszej kwalifikowaliby się do ligi makroregionalnej, w której wiosną rywalizowałoby 8 najlepszych zespołów z czterech regionów - Górnego Śląska, Świętokrzyskiego, Podkarpacia i Małopolski. Na tym etapie system byłby identyczny jak jesienią w MLJS, czyli 14 spotkań dla każdego zespołu. PZPN zadeklarował, że pokryje koszty transportu (do 10 tys. zł) klubom, które awansują do LM.

Zwycięzca ligi makroregionalnej grałby następnie o mistrzostwo Polski z triumfatorami podobnych lig w trzech innych makroregionach.

A jak wiosną wyglądałyby rozgrywki MLJS? Po pierwsze toczyłyby się od nowa, ale nadal istniałby podział na dwie grupy. W silniejszej grałoby 7 zespołów - sześć, które nie awansowały do ligi makroregionalnej oraz jeden najlepszy z jesiennej grupy słabszej. W drugiej grupie grałaby pozostała siódemka.

W Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych byłoby podobnie, tyle że najprawdopodobniej w grupie silniejszej występowałyby zespoły, które w obecnym sezonie zajęły miejsca 1-7. Natomiast w grupie słabszej - zespoły z miejsc 8-10 oraz czterech beniaminków. Wiosną dwie najlepsze drużyny z grupy silniejszej grałyby w lidze makroregionalnej.

Wstępny podział Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych w sezonie 2012/2013:
Grupa silniejsza:
Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Hutnik Nowa Huta, Garbarnia Kraków, Krakus Nowa Huta, Cracovia, Unia Tarnów i SMS Kraków
Grupa słabsza:
BKS Bochnia, MOSiR Unia Oświęcim, Dunajec/Start Nowy Sącz, Górnik Wieliczka oraz beniaminkowie: Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów, MKS Trzebinia-Siersza, Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Glinik Gorlice lub Lubań Maniowy.

Wstępny podział Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych w sezonie 2012/2013:
Grupa silniejsza:
Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Cracovia, SMS Kraków, Garbarnia Kraków, Hutnik Kraków i Górnik Wieliczka
Grupa słabsza:
Glinik Gorlice, BKS Bochnia, Tarnovia Tarnów oraz beniaminkowie: Krakus Nowa Huta, MOSiR Unia Oświęcim, Unia Tarnów lub Okocimski Brzesko, Dunajec/Start Nowy Sącz lub mistrz Podhala


RST
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty