Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna
Cracovia może doskoczyć na trzy punkty2011-03-18 22:51:00

Cracovia w sobotę o godz. 19.15 podejmuje Koronę Kielce. To kolejny mecz "o wszystko". Po wygranej z Lechem w poprzedniej kolejce "Pasy" zniwelowały stratę do poprzedzających ich zespołów Arki Gdynia i Polonii Bytom.


Trener Jurij Szatałow ma tych samych zawodników do dyspozycji co poprzednio. W tygodniu zaczął już treningi Vule Trivunović, ostatnio kontuzjowany. Jednak szkoleniowiec nie wystawi go do gry. Pozycję stopera ma jednakże obsadzoną, bo dobrze spisuje się Nawotczyński, który może grać z Kosanoviciem bądź Jarabicą.

Siłą Cracovii stała się ostatnio II linia. "Pasy" nie mają egzekutora z prawdziwego zdarzenia, więc napastnika wyręczają pomocnicy - jak ostatnio Mateusz Klich, a w pierwszym meczu z Legią Aleksandar Suworow czy Saidi Ntibazonkiza.

Cracovia złapała wiatr w żagle po pokonaniu Lecha i ma chrapkę na to, by kontynuować serię. A rywal jest do pokonania, bo ostatnio znajduje się w kryzysie - wiosną wywalczył tylko 2 punkty remisując z Zagłębiem w Lubinie i u siebie z Polonią Bytom, przegrał też w Łodzi z Widzewem. Z "Pasami" na pewno nie zagra środkowy obrońca Hernani, który został w meczu z bytomianami ukarany czerwoną kartką. Paweł Golański, Sander Puri i Aleksandar Vuković są kontuzjowani, a Andrzej Niedzielan przeziębiony - od początku tygodnia bierze antybiotyki i jego występ również stoi po znakiem zapytania. Na czwartkowym treningu trener Marcin Sasal miał tylko 14 zawodników do dyspozycji.

Krakowianie są w lepszej sytuacji kadrowej, ale porównywalnej psychologicznej. Są wciąż na oasttnim miejscu w tabeli. nie mają zbyt wielkiego marginesu błędu. Zwłaszcza że ta kolejka może być dla nich przełomowa - mogą odrobić kolejne punkty w pogoni za Polonią Bytom i Arką Gdynia. Jeśli wygrają z Koroną, a Wisła pokona bytomian, strata "Pasów" do zespołów z Górnego Śląska i znad morza będzie wynosić tylko trzy punkty!

Krakowianom na razie dopisuje szczęście - we Wrocławiu nie przegrali, z Lechem wygrali, mimo iż rywal miał wiele pozycji strzeleckich. Mają też nieocenionego Wojciecha Kaczmarka w bramce, który na razie ma rundę życia - w każdym z trzech wiosennych występów ratował zespół.

 

Sytuacja przed tym meczem przypomina trochę tę z wiosny ubiegłego roku, kiedy to "Pasy" musiały wygrać z Koroną i dokonały tego na Suchych Stawach, pokonując ją 3:0. Z tą tylko różnicą, że miały więcej punktów... Gole strzelali wówczas Matusiak, Pawlusiński i Goliński. Żadnego z nich nie ma już w Cracovii. Ale może z roli strzelca wywiąże się Dudzic bądź też Słowak Pavol Masaryk?
Spotkanie sobotnie będzie transmitowała stacja Orange Sport.

Jacek Żukowski, Gazeta Krakowska


kibice dzieci w58.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty