Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna
W Cracovii same kłopoty, a Korona pewna siebie2010-03-12 16:52:00

Mariusz Sacha i Aleksander Suworow  nie zagrają w sobotnim meczu Cracovii z Koroną Kielce - poinformował niespodziewanie trener "Pasów" Orest Lenczyk. W Kiecach zastanawiają się, czy to nie zasłona dymna Cracovii. Pod znakiem zapytania stoi występ kilku innych zawodników Cracovii.


Mariusza Sacha i Aleksander Suworow są kontuzjowani. - Obaj mieli urazy po meczu w Poznaniu, ale wydawały się one niegroźne. Spodziewaliśmy się, że te kilka dni pomoże w zaleczeniu kontuzji. Wczorajsze badania USG pokazały jednak, że nie powinni wziąć udziału w najbliższym spotkaniu, by nie stracić ich na dłuższy okres - tłumaczył dziś na konferencji prasowej Lenczyk.

To zaskakujące nowiny, bo po meczu z Lechem przez cały tydzień mówiło się raczej o tym, czy do zdrowia zdąży wrócić Arkadiusz Baran. Nazwiska Sachy i Suworowa nie pojawiały się w kontekście urazów i nieobecności w ważnym dla Cracovii meczu z Koroną.   Lenczyk zdradzał jednak dziś: - Kontuzja mięśnia udowego Suworowa jest na tyle poważna, że nie można ryzykować, natomiast Sacha ma problemy mięśniowe.
Niepewna jest też gra innych piłkarzy. - Pod znakiem zapytania stoi występ Barana. Występ Golińskiego i Cabaja jest możliwy, najbardziej prawdopodobny jest jednak chyba Pawlusińskiego - przyznaje trener. Wszyscy, poza kontuzjowanym od dłuższego czasu Golińskim, narzekali na drobne urazy po spotkaniu z Lechem w Poznaniu. Do składu, po absencji za żółte kartki, wraca Łukasz Mierzejewski.

Jak Cracovia zagra z Koroną? - Nie chcemy zrobić huraoptymistycznego ataku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zagramy z najsłabszą drużyną - mówi Lenczyk. Twierdzi, że widzi w drużynie wielką determinację: - Zespół daje po sobie odczuć, że bardzo chce wygrać spotkanie z Koroną. Chodzi mi głównie o zaangażowanie na treningach.

Wczoraj piłkarze Cracovii trenowali na stadionie Hutnika. - Pięć minut wcześniej spadł śnieg. W sobotę śniegu nie będzie, boisko nie będzie jednak łatwe, ale z pewnością nieporównywalnie lepsze od tego w Poznaniu - uważa  Lenczyk.
O przygotowania fizycznie do gry w trudnych warunkach się nie martwi. We wtorek krakowianie przeszli testy szybkościowe i wydolnościowe: - Potwierdziły one, że zawodnicy są dobrze przygotowani. Nie będę mówił, że bardzo dobrze, bo mógłbym się tak wypowiadać, gdyby można to było podeprzeć korzystnymi wynikami w dwóch poprzednich spotkaniach - mówił w swoim stylu Lenczyk.

Mimo porażek w dwóch pierwszych meczach - z Legią i Lechem, trener Cracovii dostrzega pozytywy, ktore pozwalają mu być optymistą przed sobotnim meczem: - Nie byliśmy faworytem w tych dwóch meczach, ale zrobiliśmy bardzo dużo, by nie być chłopcami do bicia. Po tym dwumeczu jestem przekonany, że mieliśmy szanse na zdobycie punktów. Były fragmenty, które pokazywały, że jest postęp w grze, ale widzieliśmy też błędy, które doprowadziły do porażek - mówi Lenczyk.

Zdaje sobie jednak sprawę ze skali jutrzejszych trudności: - Trafiamy na drużynę, która wystartowała fantastycznie. A wygranie dwóch pierwszych spotkań dla zespołu, który był wliczony do tych, które mogą mieć problemy, to ogromny kapitał przed meczem z Cracovią - zdaje sobie sprawę Lenczyk.


- Jedziemy powalczyć, zagrać dobre spotkanie. To, że wygraliśmy dwa spotkania, nie jest przypadkiem. Mamy atut w postaci wysokich zawodników w obronie, którzy z ochotą włączają się w stałe fragmenty gry. My potrzebujemy punktów, więc w każdym spotkaniu staramy się grać o trzy, ale czasami bywają też zwycięskie remisy, z których trzeba być zadowolonym – mówił dziś  trener Korony Marcin Sasal. 
Napastnik Korony Maciej Tataj podkreśla: - Nam się będzie grało na wyjeździe łatwiej niż u siebie. Nowy bohater Kielc, obrońca Pavel Stano przypominał dziś sobie na konferencji prasowej, że nie miał jeszcze tak dobrego startu rozgrywek. W dwóch meczach zdobył bramki na wagę zwycięstw i 6 punktów Korony. - Ale miałem taki sezon, że strzeliłem 6 goli - Słowak ostrzegał korespondencyjnie krakowian.

Spotkanie Cracovia – Korona Kielce rozpocznie się w sobotę o godzinie 14.45 na stadionie Hutnika Kraków.

MAS/cracovia.pl


suworow.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty