Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Lech Poznań zwolnił trenera po porażce z Cracovią2021-04-06 11:13:00

Dariusz Żuraw przestał pełnić funkcję trenera Lecha Poznań - zdecydował zarząd klubu po porażce drużyny z Cracovią. Umowa z 48-letnim szkoleniowcem została rozwiązana i odchodzi on z klubu.


Komunikat Lecha:

"Żuraw przejął Kolejorza nieco ponad dwa lata temu, na przełomie marca i kwietnia 2019 roku, zastępując na stanowisku trenera Adama Nawałkę. Początkowo miał prowadzić niebiesko-białych tymczasowo, ale po impulsie, jaki dał drużynie, dostał szansę letniej przebudowy. W pierwszym pełnym sezonie wywalczył wicemistrzostwo Polski, a kolejny rozpoczął od kapitalnych emocji w kwalifikacjach europejskich pucharów. Poznaniacy wyeliminowali czterech przeciwników, wygrali trzy razy na wyjeździe z mocnymi rywalami i po czterech latach przerwy polski klub zameldował się w fazie grupowej Ligi Europy. W PKO BP Ekstraklasie już tak różowo jednak nie jest, bo po 23. kolejce lechici są dopiero na 10. miejscu w tabeli, co oczywiście nie jest zadowalającym rezultatem. (...) Dlatego trzeba było zareagować jeszcze przed zakończeniem sezonu i podjąć trudną decyzję o rozstaniu.

Żuraw poprowadził Lecha w 72 meczach ligowych, z których 29 wygrał, 24 zremisował oraz 19 przegrał. Do tego było również 19 starć w innych rozgrywkach - Pucharze Polski oraz Lidze Europy. Odchodzący szkoleniowiec pracował przy Bułgarskiej przez 736 dni i w XXI wieku pod tym względem ustępuje tylko Franciszkowi Smudzie (1115), Czesławowi Michniewiczowi (975) oraz Mariuszowi Rumakowi (897).

Nazwisko nowego trenera zostanie oficjalnie ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Na razie zajęcia z zespołem prowadzić będą dotychczasowi asystenci."

lechpoznan.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty