Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Jacek Magiera trenerem Śląska2021-03-22 18:45:00

44-letni Jacek Magiera został trenerem Śląska Wrocław, podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia.


Jacek Magiera jako zawodnik reprezentował barwy m.in Rakowa Częstochowa, Legii Warszawa i Widzewa Łódź. Ze stołecznym klubem odnosił największe sukcesy, sięgając dwukrotnie po mistrzostwo kraju, a także po Puchar i Superpuchar Polski. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Legii, pełniąc także funkcję trenera rezerw warszawskiego zespołu. W 2016 roku Jacek Magiera związał się z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec, lecz po kilku miesiącach powrócił do Warszawy w roli pierwszego szkoleniowca. Z Legią zdobył mistrzostwo Polski, prowadząc również drużynę w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.


W 2018 roku Jacek Magiera rozpoczął pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw piłki młodzieżowej. Następnie objął reprezentację Polski U20, z którą awansował do 1/8 finału mistrzostw świata. Od czerwca 2020 roku był selekcjonerem kadry U19. Pracę dla polskiej federacji zakończył na początku marca br.


slaskwroclaw.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty