Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Porażka w Gliwicach, Pasy nadal bez zwycięstwa2021-03-20 00:20:00

W 22. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała w Gliwicach z Piastem 0-2. Pasy są w tym roku nadal bez zwycięstwa...

Piast Gliwice - Cracovia 2-0 (1-0)

1-0 Jakub Świerczok 7

2-0 Dominik Steczyk 62

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Holubek, Rymaniak, Czerwiński - Dimun. Mecz bez publiczności.

PIAST: Plach - Rymaniak, Czerwiński, Holubek - Steczyk (85 Winciersz), Jodłowiec, Huk, Sokołowski, Badia (86 Vida) - Chrapek (77 Lipski), Świerczok (77 Żyro).

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa (46 Ferraresso), Szymonowicz, Marquez, Rocha - Fiolic (68 Thiago), Dimun, van Amersfoort, Siplak (59 Kosecki) - Alvarez (77 Loshaj), Rivaldo Jr (68 Piszczek).

Piast ustawił sobie mecz w 7. minucie. Badia doskonale zagrał do Świerczoka, który wybiegł do podania z własnej połowy i popędził samotnie na bramkę gości. Minął bramkarza i trafił do siatki mimo interwencji Marqueza.

Krakowianie mieli okazję w 16. minucie, ale po wrzutce z kornera Szymonowicz główkował w ręce golkipera. Trzy minuty później miejscowi byli blisko podwyższenia. Badia wyłożył piłkę Sokołowskiemu, lecz ten skiksował.

W 58. minucie goście mogli wyrównać. Alvarez wyrwał się z objęć zawodnika rywali, pognał z futbolówką, zagrał w lewo do Siplaka, który uderzył z kilkunastu metrów. Po drodze lot piłki zmienił Alvarez, ale Plach kapitalnie obronił strzał z bliska.

W 62. minucie gliwiczanie zdobyli drugiego gola. Plach wybił futbolówkę za połowę, Badia z prawej przerzucił na lewo do Steczyka, który w szesnastce zwiódł Ferraresso i z kilkunastu metrów przymierzył w dalszy róg.

Pasy miały jeszcze jedną szansę, w 79. minucie Thiago główkował jednak tuż obok słupka.

Statystyka meczu: 11:9 w strzałach, 6:5 w celnych, 49:51% w posiadaniu piłki, 2:6 w kornerach i 115:117 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.