Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Dziesiąty remis Cracovii2021-03-13 00:16:00

W 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała 1-1 ze Śląskiem Wrocław. To już dziesiąty remis Pasów...

Cracovia - Śląsk Wrocław 1-1 (0-0)

1-0 Sergiu Hanca 61

1-1 Fabian Piasecki 89

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Rodin (4żk), van Amersfoort, Rapa - Scalet. Mecz bez publiczności.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Rocha - Hanca (79 Strózik), Dimun, van Amersfoort, Kosecki (60 Sadikovic) - Piszczek (60 Alvarez), Rivaldo Jr (79 Siplak).

ŚLĄSK: Putnocky - Celeban, Bejger, Tamas, Stiglec - Scalet, Janasik (75 Piasecki) - Pawłowski (67 Zylla), Pich (80 Praszelik), Musonda (76 Sobota) - Exposito.

CracoviaSlask

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA

W I połowie niewiele się działo, nieco lepiej prezentowali się goście. Krakowianom wyszła świetna akcja w 61. minucie. Hanca podał na prawo do Alvareza, ten po chwili oddał mu do środka, a Rumun z pierwszej piłki przymierzył z 22 m w prawe "okienko".

W 78. minucie gospodarze mogli podwyższyć. Hanca zagrał piętą do van Amersfoorta, lecz ten z 12 uderzył nad poprzeczką.

W 89. minucie fatalny błąd popełnił przy linii bocznej Sadikovic. Myślał, że futbolówka wyjdzie na aut, tymczasem Zylla mu ją sprytnie wyłuskał, wprowadził w pole karne i precyzyjnie dograł do Piaseckiego, który będąc zupełnie nieobstawiony strzelił z 12 m do siatki.

W doliczonym czasie Cracovia miała dwie okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 90+3. minucie Rocha uderzał z wolnego z 18 m, ale tuż nad bramką. W 90+5. minucie jeszcze była świetna szanse, lecz Putnocky obronił "główkę" z bliska...

Statystyka meczu: 14:12 w strzałach, 6:7 w celnych, 46:54% w posiadaniu piłki, 3:5 w kornerach i 115:116.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.