Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Pierwszy remis Wisły u siebie2021-03-06 08:36:00

Mecz 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze zakończył się wynikiem bezbramkowym. To pierwszy remis Białej Gwiazdy u siebie w tym sezonie.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0-0

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Chuca, Szota, Brown Forbes - Janża. Mecz bez publiczności.

WISŁA: Lis - Szota (46 Mawutor), Frydrych, Sadlok, Burliga - Plewka - Starzyński (62 Silva), Chuca (31 Zhukov), Savic, Yeboah (Boguski) - Brown Forbes.

GÓRNIK: Chudy - Massouras, Wiśniewski, Paluszek, Koj (68 Evangelou), Janża - Prochazka (76 Manneh), Jimenez, Kubica - Sobczyk (59 Krawczyk), Boakye (76 Nowak).

Zdjęcia: GRZREGORZ WAJDA

Kontrpressing zabrzan w I połowie dawał efekty. Goście przeważali, a w 5. minucie byli blisko objęcia prowadzenia. Jimenez uderzył z 15 m, lecz minimalnie chybił. Wiślacy niewiele ustępowali rywalom, ale nie potrafili nawet oddać celnego strzału. Uczynił to dopiero w 45+1. minucie Savic. Strzelił z prawej strony po "długim", jednak Chudy zdołał odbić piłkę ręką.

Losy spotkania mogły się rozstrzygnąć w 55. minucie. Jimenez podał do Massourasa, ten dośrodkował z prawego skrzydła na piąty metr, gdzie w sytuacji sam na sam znalazł się Sobczyk. Napastnik Górnika fatalnie skiksował, w dodatku jeszcze przewrócił się i zagrał ręką...

W miarę upływu II połowy krakowianie przejmowali inicjatywę. W 67. minucie futbolówka wpadła nawet do siatki gości, ale Brown Forbes był na spalonym. W końcówce wiślacy mocno przycisnęli. W 88. minucie Burliga chyba podawał z ostrego kąta, a może strzelał, w każdym razie piłka odbiła się od nogi Paluszka i trafiła w słupek. Po chwili Savic z dobrej pozycji uderzył za wysoko...

Statystyka meczu: 15:12 w strzałach, 3:2 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 9:10 w kornerach i 118:117 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.