Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Mateusz Wdowiak już teraz dołącza do Rakowa Częstochowa2021-02-15 19:53:00

W wyniku porozumienia, zawartego z Rakowem Częstochowa, barwy zmienia pomocnik Pasów, Mateusz Wdowiak. 24-letni gracz opuszcza Cracovię już teraz, w trakcie trwającej rundy wiosennej sezonu 2020/21 - poinformował krakowski klub. Z Rakowem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Częstochowski klub już zaprezentował go w swoich oficjalnych serwisach.  


W wydany komunikacie Cracovia przypomina: Mateusz Wdowiak w pasiastych barwach po raz pierwszy zagrał jeszcze jako zawodnik grup młodzieżowych Cracovii. Od tego momentu przeszedł pełną drogę zawodniczą, najpierw reprezentując Pasy w zespole rezerw, a następnie - stając się ważnym elementem pierwszego zespołu. Z krótką przerwą, związaną z wypożyczeniem do pierwszoligowej wówczas Sandecji wiosną 2017 roku, był zawodnikiem Cracovii nieprzerwanie do dziś. W pierwszym zespole Pasów rozegrał łącznie 152 spotkania we wszystkich rozgrywkach, 13 razy trafiając do siatki. Zaliczył również 23 asysty. Swój szczególny udział miał także w historycznym dla Klubu meczu finałowym rozgrywek Pucharu Polski 2019/20 - zdobywając bramkę, przyczynił się do zdobycia pierwszego w dziejach Pasów krajowego trofeum pucharowego. Trzynastokrotnie zagrał również w młodzieżowych reprezentacjach Polski na wszystkich szczeblach juniorskich.


Początkowo Wdowiak podpisał z Rakowem kontrakt od 1 lipca 2021 r. Kluby porozumiały się jednak już teraz i zawodnik opuszcza Kraków w trakcie rundy wiosennej.

ST/cracovia.pl/rakow.com


mwdowiakrakowczestochowa.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty