Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Dawid Szymonowicz w Cracovii2020-08-20 19:11:00

Do Cracovii dołączył 25-letni defensor Dawid Szymonowicz. Zawodnik został wypożyczony z białostockiej Jagiellonii do końca sezonu z opcją transferu definitywnego.


Urodzony w Lidzbarku Warmińskim piłkarz w województwie warmińsko-mazurskim reprezentował początkowo zespół ze swojego rodzinnego miasta, Polonię, z czasem przenosząc się do DKS-u Dobre Miasto oraz OKS-u 1945 Olsztyn. Gra w ostatniej z wymienionych drużyn zaowocowała przenosinami do występującego na szczeblu centralnym Stomilu Olsztyn.


Szymonowicz został zawodnikiem "Dumy Warmii" w wieku 16 lat, szybko stając się graczem pierwszego zespołu. Przez 3,5 roku gry dla Stomilu zdobył niezbędne doświadczenie na szczeblu seniorskim, rozgrywając 57 spotkań w Fortuna 1 Lidze oraz Pucharze Polski. W 2015 roku Szymonowicz 4-krotnie reprezentował Polskę w kadrze do lat 20.


W pierwszych dniach stycznia 2016 defensor został zawodnikiem ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Wówczas po raz pierwszy pracował z trenerem Michałem Probierzem, który prowadził wtedy zespół z Podlasia.


W trakcie pierwszej rundy w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej Szymonowicz rozegrał 8 spotkań. Później występował w słowackim FC Zlaté Moravce, a także Bruk-Becie Termalice Nieciecza i Rakowie Częstochowa. W zakończonych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy 2019/20 wystąpił w 20 spotkaniach w barwach Rakowa oraz Jagiellonii Białystok - znakomitą większość z nich w pełnym wymiarze czasowym.


cracovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty