Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Alon Turgeman wypożyczony do Wisły2020-02-04 23:08:00

Na kilka dni przed pierwszym w rundzie wiosennej spotkaniem z Jagiellonią Białystok Wisła Kraków wzmocniła swoją kadrę. Pochodzący z Izraela Alon Turgeman złożył podpis na kontrakcie i najbliższe pół roku spędzi pod Wawelem na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu i przedłużenia kontraktu o dwa lata.


Alon Turgeman urodził się 9 czerwca 1991 roku w Haderze. Początkowo występował w młodzieżowych drużynach Beitar Nes Tubruk, by w 2010 roku rozpocząć regularne występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym z Hapoelem Petah Tikva. W kolejnym sezonie związał swoją przyszłość z klubem, reprezentując jego barwy przez kolejne 7 lat. Ostatnie 2,5 roku tego okresu spędził na wypożyczeniu w innych izraelskich zespołach.


W koszulce Maccabi Haifa wystąpił łącznie w 130 spotkaniach, strzelając 35 bramek. W tym czasie zadebiutował także w rozgrywkach Ligi Europy, w których zagrał w 9 spotkaniach i zanotował 2 trafienia. W sezonie 2015/2016 rozpoczęła się jego wędrówka po innych drużynach, podczas której odwiedził Hapoel Tel Aviv, Bnei Yehuda oraz odwiecznego rywala Maccabi - Hapoel Haifa. W lipcu 2018 roku został oficjalnie zawodnikiem klubu Austria Wiedeń, dla której rozegrał 28 spotkań i zdobył 10 bramek.


Turgeman ma za sobą debiut w reprezentacji Izraela, prowadzonej przez Alona Hazana. Napastnik pojawił się na boisku w 2 spotkaniach. Zawodnik zagra w Wiśle z numerem 17.


wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty