Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo dowolne
Szóste złoto dla Kanady2010-02-24 01:04:00

Ashleigh McIvor wygrała freestyle'owy snow cross zdobywając szósty złoty medal olimpijski dla Kanady.

Kanadyjka prowadziła w finale od startu do mety. Mistrzyni świata i wiceliderka Pucharu Świata miała ułatwione zadanie, bo faworytka - Francuzka Ophelie David miała upadek w ćwierćfinale i odpadła. Francuzka wygrała ostatnich sześć zawodów o PŚ i jest liderką klasyfikacji generalnej.

Eliminacje wygrała Szwedka Anna Holmlund. 26. miejsce zajęła Karolina Riemen, ze stratą ponad 4 sekund.

W 1/8 finału Polka spisała się znakomicie. W VII wyścigu była druga, za Norweżką Julie Brendengen Jensen i awansowała do ćwierćfinału. Odpadły Kanadyjka Danielle Poleschuk (10. w eliminacjach) i faworytka, Niemka Anna Woerner (7. w elim.).

W ćwierćfinale skończył się sen o sukcesie. Karolina Riemen była ostatnia, a wyprzedziły ją Kanadyjka Ashleigh McIvor, Norweżka Brendengen Jensen i Australijka Jenny Owens. Ostatecznie nasza reprezentantka została sklasyfikowana na 16. miejscu.

Snow cross kobiet debiutował w igrzyskach olimpijskich.