Strona główna > Sporty zimowe > Kombinacja norweska
Austriacy mistrzami kombinacji norweskiej, Francuz ustanowił nowy rekord skoczni2011-02-28 16:18:00

Kwartet Austriaków zdobył złoty medal w drużynowej kombinacji norweskiej podczas narciarskich mistrzostw świata w Oslo. Po skokach zajmowali oni czwarte miejsce, a prowadziła Francja, której reprezentant Maxime Laheurte ustanowił nowy rekord skoczni - 110.5 m!

Laheurte pobił o metr rekord innego "kombinatora", Niemca Erica Frenzela. Po skokach Francuzi wyrobili sobie niewielką przewagę do biegu 4x5 km, tylko 13 sekund nad Niemcami. Norwegia miała do odrobienia 34 sekundy, a Austria 49.

Po pierwszej zmianie sztafety na czele byli Niemcy i Norwegowie, Francuzi spadli na 3. miejsce, a Austriacy powoli odrabiali stratę, po 5 km wynosiła ona 29 sekund. Po trzecim odcinku byli już na czele, wespół z Niemcami. Na finiszu ostatniej zmiany zwyciężył minimalnie Austriak (Stecher).

Wygrana Austriaków to mimo wszystko mała niespodzianka, faworytami wydawali sie jednak Niemcy, którzy dwa dni wcześniej zdobyli indywidualnie złoto, srebro, a kolejny zawodnik zajął 4. miejsce.