Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Żużel > Wiadomości żużel
Powrót PGE Ekstraligi w połowie czerwca2020-04-25 13:32:00

Premier Mateusz Morawiecki, wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, na specjalnej konferencji prasowej przedstawili nowe informacje związane z „odmrażaniem” sportu w Polsce w czasach pandemii spowodowanej wirusem COVID-19. Najważniejszą informacją dla kibiców żużla jest zielone światło na powrót PGE Ekstraligi, który może nastąpić w połowie czerwca (12.06).


– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji. – W najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów zgodnie z zaleceniami i bardzo ściśle określonym trybem sanitarnym, by móc przystąpić do rozgrywek sportowych. Niestety na razie bez publiczności – wyjaśnił premier.


– Rozgrywki Ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Ekstraligę żużlową planujemy na połowę czerwca, a żużlowcy 14-dniową kwarantannę będą przechodzić od 8 maja. Bardzo się cieszę, że sport wraca i da nadzieję na powrót do normalności. Mam nadzieję, że sportowcy dostarczą nam emocje, których brakuje – dodała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.


speedwayekstraliga.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty