Strona główna > Sporty zimowe > Skoki narciarskie > Wiadomości Skoki narciarskie
Pilch mistrzem Polski, Stoch i Żyła w drugiej dziesiątce...2020-12-22 23:58:00

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został konkurs świąteczny o medale Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich. Pierwszy w karierze tytuł mistrzowski wywalczył Tomasz Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, natomiast w historycznych MP kobiet na skoczni dużej triumfowała Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u.

34 zawodników oraz 6 zawodniczek stanęło na starcie Mistrzostw Polski w Wiśle. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że na wiślańskim obiekcie rozegrany został jednoseryjny, wietrzny konkurs. Po groźnie wyglądającym upadku Kingi Rajdy, jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu serii finałowej i uznaniu rezultatów pierwszej serii konkursowej za wyniki oficjalne. - Kinga Rajda przeszła badania w szpitalu w Bielsku-Białej. Zawodniczka nie ma żadnych uszkodzeń kostnych, ale jest dosyć mocno potłuczona - poinformował Łukasz Kruczek, trener kadry narodowej kobiet.

Pierwszy w karierze medal MP w konkursie indywidualnym wywalczył 20-letni Tomasz Pilch. - Nie spodziewałem się tego, że zdobędę tutaj złoty medal. Skoki, które oddawałem przez ostatnie tygodnie, nie był tak udane - powiedział.

Na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki, a brązowym medalistą został Andrzej Stękała.

Na złe warunki powietrzne trafili Kamil Stoch i Piotr Żyła, zajmując dopiero 15. i 16. miejsce...