Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Za Sadalskiego Felczak2021-03-07 21:40:00

Po 13 latach pracy w roli dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej na emeryturę przeszedł Włodzimierz Sadalski. Jego następcą został Krzysztof Felczak.


Kadencja Włodzimierza Sadalskiego obfitowała w wiele sukcesów reprezentacji seniorskich i młodzieżowych. Medalowa statystka jest więcej niż imponująca. W okresie sprawowania tak odpowiedzialnej funkcji nasze narodowe reprezentacje w halowej odmianie siatkówki zdobyły 49 medali imprez międzynarodowych (19 złotych, 14 srebrnych i 16 brązowych). Pięknie też prezentuje się bilans siatkówki plażowej – 93 medale (31 złote, 36 srebrne, 26 brązowe). Bilans łączny: 142 medale!!!


– Teraz moim marzeniem pozostaje, by moi młodsi koledzy po igrzyskach w Tokio poszerzyli grono medalistów olimpijskich, a najlepiej… mistrzów olimpijskich – dodaje Włodzimierz Sadalski.


Włodzimierz Sadalski urodził się 29 sierpnia 1949 roku w Poznaniu.

W barwach narodowych wywalczył mistrzostwo świata 1974 i mistrzostwo olimpijskie 1976 oraz dwa wicemistrzostwa Europy (1975, 1977). Jako zawodnik reprezentował poznański AZS, warszawską Skrę i Płomień Milowice, z którym był mistrzem Polski (1977, 1979) i zdobył Puchar Europy (1978). Następnie występował w fińskich klubach Tiikerit Kokkola i Yliviskan Kuula. W Finlandii rozpoczął się także trenerski etap pracy Sadalskiego. Z klubem Seinajoen Maila Jussit wywalczył mistrzostwa Finlandii w latach 1986-1987. W latach 1986-1992 prowadził reprezentację tego kraju.


Krzysztof Felczak, nowy dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS urodził się 3 stycznia 1962 roku w Warszawie. Reprezentował warszawską Spójnię, a dalej MDK i AZS AWF Warszawa. W kategoriach młodzieżowych był mistrzem kraju juniorów.

Jest absolwentem AWF Warszawa. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w MOS Wola Warszawa, któremu wierny jest do dzisiaj. Klub od wielu lat jest w czołówce rankingów siatkówki młodzieżowej. W tym klubie swoje talenty rozwinęli m.in. Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Jakub Szymański, czy Rafał Prokopczuk. W MOS Wola trener Krzysztof Felczak czterokrotnie był mistrzem Polski juniorów.

Odbył wiele stażów i szkoleń krajowych i zagranicznych, m.in. u legendarnych szkoleniowców: Huberta Wagnera, Edwarda Skorka, Douga Beala, Hugh McCutcheona, Daniela Castellaniego, Andrei Anastasiego, Stéphana Antigi, Philippa Blaina, Wiaczesława Płatonowa i Arie Selingera. Miał też sposobność współpracować z Alojzym Świderkiem, Grzegorzem Rysiem, Raulem Lozano, Enrique Pisanim, Janem De Brandtem, Ferdinando De Giorgim, Angelo Lorenzettim, Giuseppe Bosettim, Francesco Dall'Olio.

Jest autorem wielu publikacji i filmów szkoleniowych, wykładowcą na szkoleniach, dyrektorem sportowym, komentatorem. Swoją filozofię pracy zbudował na doświadczeniach zdobytych w Polsce, Belgii, Włoszech i USA.

Od drugiej połowy lat 90. prowadził Stolarkę Wołomin w rozgrywkach od 2. ligi do najwyższego szczebla (Polskiej Ligi Siatkówki). W kolejnych klubie – warszawskiej Politechnice zdołał uratować drużynę przed spadkiem z ekstraklasy, a potem zajął z tym zespołem 5. miejsce.

W latach 2005-2008 był selekcjonerem kadry B. W roku 2012, czyli roku startu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych został koordynatorem regionalnym programu. Od wielu lat jest bardzo aktywnym uczestnikiem różnych organów i gremiów PZPS zajmujących się szkoleniem.


pzps.pl (Janusz Uznański)

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty