Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
CEV ogłasza kalendarz meczów EuroVolley 20212021-02-26 22:00:00

Długo wyczekiwane CEV EuroVolley 2021 Men rozpocznie się 1 września 2021 r., jednym meczem w grupie C i jednym w grupie D, odpowiednio w Tampere i Tallinie. Rozgrywki w grupie A, której miastem-gospodarzem jest Kraków, wystartują dzień później pełnym zestawem trzech meczów, natomiast spotkania grupy B w Ostrawie rozpoczną się w piątek 3 września. Turniej osiągnie swój punkt kulminacyjny wraz z półfinałami i meczami medalowymi zaplanowanymi na 18-19 września w Katowicach.


CEV wraz z czterema współorganizatorami - Polską, Czechami, Finlandią i Estonią – przygotował kompletny program meczowy zawodów, które ukoronują nowych królów europejskiej siatkówki. Trwające dwa i pół tygodnia wydarzenie wywoła prawdziwą gorączkę siatkówki w całej Europie, ponieważ rywalizacja już po raz drugi odbywa się w czterech krajach i łącznie aż sześciu miastach-gospodarzach (Kraków, Gdańsk, Katowice, Ostrawa, Tampere i Tallinn).


Po zakończeniu fazy grupowej cztery najlepsze drużyny z grupy C i D przeniosą się do Gdańska i czeskiej Ostrawy, a każde z tych miast będzie gospodarzem czterech meczów 1/8 finału i dwóch spotkań ćwierćfinałowych. Zwycięzcy czterech ćwierćfinałów spotkają się w Katowicach na ostatni weekend zawodów, podczas których półfinały i mecze medalowe wyłonią nowych mistrzów Europy w siatkówce mężczyzn.


CEV EuroVolley 2021 Men to kontynuacja historii sukcesu edycji 2019, która po raz pierwszy odbyła się w czterech krajach (Francja, Słowenia, Belgia i Holandia) i obejmowała aż 24 uczestniczące zespoły. Dwanaście drużyn (czterech organizatorów oraz osiem najlepszych reprezentacji z edycji 2019) już zapewniło sobie udział w tegorocznym turnieju. Łotwa, Turcja i Bułgaria także zarezerwowały swoje miejsca, wygrywając właściwe im kwalifikacje, a Macedonia Północna jest już pewna miejsca w pierwszej piątce wicemistrzów z siedmiu eliminacji, a w konsekwencji także i drugiego w historii występu na EuroVolleyu.


Pozostałe drużyny biorące udział ME 2021 poznamy po rozegraniu ostatnich eliminacji, zaplanowanych na początek maja (ich zakończenie nastąpi najpóźniej 16 maja). Po zakończeniu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, jeszcze w maju odbędzie się też losowanie, które zadecyduje o składach czterech grup wstępnej fazy mistrzostw.


pzps.pl (Filip Grądek)

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty