Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Mistrzostwa Świata > Wiadomości MŚ 2010
Casillas: Marzenia czasami się spełniają2010-07-12 11:25:00 ASInfo

Jednym z największych bohaterów niedzielnego finału piłkarskich mistrzostw świata pomiędzy Hiszpanią i Holandią był golkiper "La Furia Roja", Iker Casillas.


Interwencje bramkarza Realu Madryt uchroniły drużynę z Półwyspu Iberyjskiego od straty gola i w konsekwencji zapewniły tytuł mistrzowski. - Nie róbcie ze mnie świętego, wykonywałem tylko swoją pracę - przyznał skromnie sam zainteresowany.

- Moment, w którym wzniosłem Puchar Świata do góry był najszczęśliwszym w mojej piłkarskiej karierze. Nie sądziłem, że można cieszyć się jeszcze mocniej niż po triumfie w mistrzostwach Europy, ale tak się rzeczywiście stało - stwierdził Casillas. - Dziękuje moim kolegom za wspaniały turniej, w pojedynkę przecież nie zdobywa się mistrzostwa świata. Marzyłem o tej chwili od dziecka, a jak wiadomo marzenia czasami się spełniają. Nie róbcie ze mnie jednak kogoś, kim nie jestem. To, że wykonywałem dobrze pracę nie oznacza, że powinienem zostać okrzyknięty "świętym" - dodał żartobliwie na koniec golkiper mistrzów świata.

Iker Casillas zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w 2000 roku. Do tej pory w narodowych barwach rozegrał 111 spotkań. Casillas został w niedzielę trzecim bramkarzem w historii, który zdobywał tytuł mistrza świata przywdziewając opaskę kapitańską swojej drużyny.


ASInfowięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty