Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Mistrzostwa Świata > Wiadomości MŚ 2010
Loew jeszcze nie wie, czy zostanie2010-07-11 10:43:00

- Nie odjeżdżamy z pustymi rękami. Jeśli spojrzeć na cały turniej i sposób w jaki nasz zespół walczył, to można ocenić, że jest to satysfakcjonujący rezultat - powiedział selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew po wywalczeniu brązowych medali mistrzostw świata w RPA. Dumny z zesppołu był także trener Urugwaju Oscar Tabarez.


- Pokazaliśmy, że potrafimy grać z każdym zespołem jak równy z równym. Obie drużyny dały z siebie w tym meczu wszystko, pokazując, że zależy im na brązowym medalu - powiedział trener reprezentacji Urugwaju. - Przegraliśmy, bo popełniliśmy zbyt dużo błędów w obronie, a ponadto zmarnowaliśmy wiele dogodnych okazji do strzelenia bramek. Gratuluję moim zawodnikom gry w całym turnieju, bo pokazali, że niewiele dzieli nas od najsilniejszych zespołów na świecie.

Mimo porażki w ostatnim meczu z całego turnieju zadowolony jest lider Urugwaju Diego Forlan: - Zakończenie mistrzostw świata w pierwszej czwórce jest niesamowite. Przed turniejem nie myśleliśmy, że możemy zajść tak daleko. Walczyliśmy o brązowy medal, ale nie udało się.Ten turniej trzeba ocenić jednak pozytywnie - podkreślił napastnik. - W drugiej połowie spotkania z Niemcami byliśmy zespołem lepszym, ale popełniliśmy kilka błędów i ostatecznie przegraliśmy.

Diego Forlan na mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki zdobył pięć goli, a jego gra została doceniona przez FIFA, która nominowała go do "Złotej Piłki" mundialu. - Diego był absolutnym liderem naszego zespołu. Bez niego niczego byśmy nie osiągnęli - przyznał selekcjoner Urugwaju, Oscar Tabarez.

- Nie odjeżdżamy z pustymi rękami. Jeśli spojrzeć na cały turniej i sposób w jaki nasz zespół walczył, to można ocenić, że jest to satysfakcjonujący rezultat - powiedział selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew po wywalczeniu brązowych medali mistrzostw świata w RPA. - Jesteśmy z tego dumni. Zespół włożył wiele wysiłku w ten turniej, a po meczu z Hiszpanią pokazał wielką siłę psychiczną, podnosząc się po porażce - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

Loew nie chciał jednak mówić o tym, czy zamierza nadal prowadzić reprezentację Niemiec i przygotowywać ją do mistrzostw Europy w 2012 roku. - Nie podjąłem jeszcze decyzji. Potrzebuję kilku dni spokoju i dystansu. Poinformuję o swojej decyzji w odpowiednim czasie - powiedział trener.
ASInfo

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty