Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Mistrzostwa Świata > Wiadomości MŚ 2010
Maradona: Mogę zrezygnować choćby jutro2010-07-03 20:09:00 ASInfo

- Mogę zrezygnować z posady selekcjonera choćby jutro - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Diego Maradona po tym, jak jego zespół został rozbity aż 4:0 przez Niemców w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata.


"Boski Diego", który otrzymał posadę trenera "Albicelestes" w 2008 roku, od początku był krytykowany zarówno przez media, jak i przez kibiców za niekonwencjonalne podejście do pracy i kiepskie wyniki zespołu. Podczas tegorocznego mundialu Maradona miał zamiar zamknąć usta krytykom. Niestety, stało się inaczej. Mistrz świata z 1986 roku po sobotniej porażce nie stracił jednak zimnej krwi i ostrzegł: - Każdy szkoleniowiec, który przyjdzie po mnie będzie krytykowany za styl gry Argentyny.

- Zastanowię się, czy odejść. Najpierw muszę porozmawiać z moją rodziną, przyjaciółmi i zawodnikami. Istnieje kilka kwestii, które powinienem rozważyć przed tą decyzją - zakończył Argentyńczyk.

 

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec, Joachim Loew nie ukrywał swojej radości po awansie swojej drużyny do półfinałów mistrzostw świata: - Jesteśmy w czwórce najlepszych drużyn świata, ale przed nami jeszcze sporo do zrobienia - potwierdził trener, który w swojej ojczyźnie jest pieszczotliwie nazywany "Jogi".

- Moja drużyna pokazała wolę zwycięstwa. Szczególnie widoczne było to w drugiej połowie tego spotkania. Wierzę, że zdobycie Pucharu Świata jest w naszym zasięgu - dodał.

- Strzelenie czterech goli takiemu zespołowi jak Argentyna to niewiarygodny wyczyn - stwierdził Loew i jednocześnie pochwalił swoich podopiecznych, że tak łatwo poradzili sobie z gwiazdorem "Albicelestes", Lionelem Messim. - Ujarzmili go bez żadnych fauli, jestem z nich dumny - zakończył.


ASInfowięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty