Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Mistrzostwa Świata > Wiadomości MŚ 2010
Selekcjoner reprezentacji Meksyku zrezygnował2010-06-30 21:35:00 ASInfo

Pełniący dotychczas funkcję selekcjonera reprezentacji Meksyku, Javier Aguirre złożył rezygnację. Powodem takiej decyzji szkoleniowca był brak awansu jego podopiecznych do ćwierćfinału mistrzostw świata, które rozgrywane są na boiskach Republiki Południowej Afryki.


Aguirre w przeszłości był pomocnikiem i reprezentował barwy m. in. Osasuny czy też Guadalajary. Karierę trenerską rozpoczął w roku 1995 obejmując stery w drużynie Atlante. Następnie prowadził Pachucę oraz w końcu, po raz pierwszy, reprezentację Meksyku (2001-2002). Kolejne lata Aguirre związał z hiszpańską Primera Division, będąc kolejno opiekunem Osasuny oraz Atletico Madryt. Reprezentację Meksyku objął ponownie w 2009 roku, a jego celem był jak najlepszy występ drużyny podczas tegorocznych mistrzostw świata.

Meksykański szkoleniowiec dotarł wraz ze swoim zespołem podczas obecnie trwającego mundialu do fazy play-off, gdzie w nieco kontrowersyjnych okolicznościach Meksyk przegrał z Argentyną 1:3. Jako piłkarz Aguirre wystąpił 59 razy w narodowych barwach, notując w sumie 14 trafień.


ASInfowięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty