Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Wiadomości ligi zagraniczne
Nowy papież kibicem San Lorenzo2013-03-13 22:51:00

Argentyńczyk Jorge Bergoglio, który został wybrany dziś nowym papieżem i przyjął imię Franciszek I, jest kibicem znanego klubu piłkarskiego San Lorenzo de Almagro Buenos Aires.


W latach, gdy w tym klubie grał znany napastnik Alberto Acosta, piłkarze podarowali obecnemu papieżowi piłkę z autografami. Jorge Bergoglio, jeszcze jako kardynał, został członkiem San Lorenzo w 2008 roku. Klubowy Twitter pochwalił się tym faktem zamieszczając jego zdjęcie z koszulką piłkarską.


San Lorenzo zajmuje aktualnie 12. miejsce w argentyńskiej Primera Division, ale mając papieża po swojej stronie zapewne zacznie marsz w górę tabeli...


Nazwa klubu pochodzi od lokalnego duchownego, ojca Lorenzo Massy, który pozwolił dzieciom grać w piłkę na kościelnym dziedzińcu.


Pisze o tym pl.wikipedia.org:

W początkach XX wieku gang uliczny z dzielnicy Almagro wyzywał na pojedynki piłkarskie inne gangi z Buenos Aires. Kiedy do Almagro doprowadzono linie autobusowe i tramwajowe, granie stało się niebezpieczne, szczególnie po tym jak tramwaj potrącił jednego gracza. Wtedy katolicki ksiądz Lorenzo Massa zaczął organizować gry na swoim podwórku. Tak w 1908 założono klub. Szybko stał się on jednym z czołowych klubów w argentyńskiej stolicy.

st

twitter.com/SanLorenzo


papiez.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty