Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > II liga > Wiadomości II liga
Hutnik: Trener Leszek Janiczak zrezygnował2020-12-18 00:04:00

Pracę z pierwszą drużyną Hutnika Kraków zakończył trener Leszek Janiczak.


Janiczak pozostanie na kartach historii klubu zapisany jako architekt odbudowy sportowej, wyciągając go z czwartoligowej otchłani i poprzez dwa awanse w ciągu trzech sezonów wprowadzając klub po wielu, wielu latach na powrót, na poziom centralny. Niezapomnianym z pewnością pozostanie przełamanie klątwy i zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski, które to rozgrywki dotychczas kojarzyły się wszystkim sympatykom klubu raczej z szybkim odpadaniem w pierwszych rundach - napisano w oficjalnym komunikacie klubu.


Leszek Janiczak na swoim Facebooku opublikował pożegnalny post:


"Dzisiaj (czwartek 17 grudnia 2020 r. - przyp.ST) po 4 latach i 68 dniach poprowadziłem ostatni trening pierwszej drużyny Dumy Nowej Huty, z którą przebyłem długą, ale niezapomnianą drogę. Przeżyliśmy momenty trudne, zarówno pod względem sportowym jak i finansowym. Znacznie więcej było jednak tych szczęśliwych, które na zawsze będą zapisane w kartach historii klubu, jak i w mojej pamięci. Dla mnie jako trenera i jako człowieka był to piękny czas, w którym udało się osiągnąć wiele sukcesów. Zaczęło się od roku 2016, w którym uporządkowaliśmy wiele spraw, mających duży wpływ na dalsze funkcjonowanie klubu. Pod względem sportowym był to czas bardzo udany. W drugim sezonie uzyskaliśmy promocję do trzeciej ligi, następnie po kolejnych dwóch latach, awans na szczebel centralny, gdzie Hutnik był nieobecny prawie 20 lat. Do tego doszło zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski, które pozwoliło nam posmakować tego poziomu już w roku 2019. Jestem dumny, że mogłem przewodzić drużynie, która zrobiła tak wiele dla bliskiego mi klubu, mozolnie odbudowując dawną legendę. Oczywiście obecne okoliczności i wyniki pozostawią rysę w tej historii. Jednak jestem pewny, że z perspektywy czasu spoglądając na te lata, będzie można docenić to wszystko co się wydarzyło, bez względu na przebieg. W sporcie zawsze zdarzają się wzloty i upadki, które dotykały również nas, ale nigdy nie złamały całkowicie tego, co stworzyliśmy wspólnymi siłami.


Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które również wkładały wiele serca w ten projekt. W pierwszej kolejności mojemu sztabowi, a przede wszystkim trenerowi Łukaszowi Kawie, który pracował ze mną najdłużej, dzieląc się swoją merytoryczną wiedzą oraz ambicją, której nigdy mu nie brakowało. Ponadto ogromne podziękowania należą się trenerowi Rafałowi Skórskiemu, który zawsze znakomicie podchodził do swojej pracy z bramkarzami. Trenerowi Piotrowi Gaździckiemu, który był z nami najkrócej, lecz jego pasja do piłki nożnej niejednokrotnie dostarczała nam energii do działania. Kierownikowi Maciejowi Zyskowi, bez którego ta drużyna nigdy nie byłaby taka sama oraz Łukaszowi Łojkowi, który był nieodłączną częścią zespołu, w świetny sposób wypełniając obowiązki fizjoterapeuty.

Ponadto wielkie podziękowania należą się zawodnikom, niektórzy przez cały ten okres byli oddani Hutnikowi, przechodząc z IV do II ligi. Dziękuję członkom zarządu klubu, którzy wspólnie ze mną z dużym poświęceniem starali się, by zbudować w klubie solidne fundamenty do dalszego funkcjonowania.

Dziękuję wiernym kibicom i tym wszystkim, którzy byli po naszej stronie i wspierali nas nie tylko w dobrych, ale przede wszystkim w trudnych momentach. 

Na zakończenie chciałem życzyć powodzenia nowemu trenerowi. Mam nadzieję, że będzie mu dane tworzyć kolejne sukcesy klubu, który na to ogromnie zasługuje. Ja zawsze dawałem z siebie wszystko i wszelkie moje działania i decyzje były podejmowane dla dobra zespołu, klubu i całej społeczności Dumy Nowej Huty.

Był, będzie, jest!"


nh2010.pl/Facebook Leszka Janiczaka

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty