Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > II liga > Wiadomości II liga
Marek Saganowski trenerem Motoru2020-12-14 20:22:00

Nowym trenerem II-ligowego Motoru Lublin został Marek Saganowski. 42-letni szkoleniowiec związał się z klubem umową ważną do czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia.


– Marek Saganowski to ambitny człowiek. Jako piłkarz zawsze udowadniał, że umie walczyć i zwyciężać. Jako trener przez okres kilku lat nabierał doświadczenia w profesjonalnym klubie. Uważam, że nadszedł czas, by zapisał swoją białą kartę jako pierwszy szkoleniowiec. Wierzę, że Motor Lublin prowadzony przez niego będzie się rozwijał sportowo i walczył o najwyższe cele – uważa Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Motoru.


Saganowski pochodzi z Łodzi, a w trakcie swojej piłkarskiej kariery grał na pozycji napastnika. Jako zawodnik bronił barw czterech klubów w Polsce (ŁKS Łódź, Wisła Płock, Odra Wodzisław Śląski i Legia Warszawa), notując 312 spotkań i 100 goli na poziomie Ekstraklasy. W 1998, 2013, 2014 i 2016 roku zdobywał mistrzostwo kraju, trzykrotnie sięgał także po Puchar Polski.


Saganowski występował ponadto w siedmiu klubach zagranicznych, m.in. w holenderskim Feyenoordzie Rotterdam, Vitorii Guimaraes (Portugalia), angielskim Southampton FC, czy Atromitosie w Grecji. W latach 1996-2012 zagrał w 35 meczach dla reprezentacji Polski, strzelając 5 bramek. W 2008 roku wziął udział wraz z kadrą narodową w mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii.


Po zawieszeniu butów na kołku w 2016 roku Marek Saganowski rozpoczął pracę w roli trenera. Najpierw, przez dwa lata był członkiem sztabu szkoleniowego Legii II Warszawa, następnie prowadził drużynę „wojskowych” do lat 19. Natomiast od kwietnia ubiegłego roku pełnił funkcję asystenta trenera w pierwszym zespole stołecznego klubu i świętował z nim zdobycie mistrzostwa kraju. Z Legią rozstał się 23 listopada.


motorlublin.eu

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty