Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Jens Gustafsson trenerem Pogoni2022-05-09 16:41:00

Nowym trenerem Pogoni Szczecin będzie Jens Gustafsson. Szwed przejmie drużynę od początku przygotowań do nowego sezonu. Klub wykupił trenera ze Szwedzkiego Związki Piłki Nożnej, gdzie był zatrudniony jako selekcjoner reprezentacji do lat 21.


Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe 3 lata, z możliwością przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. Pogoń aktywowała dziś klauzulę wykupu zawartą w umowie trenera ze szwedzką federacją. To pierwszy w historii klubu przypadek transferu definitywnego szkoleniowca. 


- Jestem dumny z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie z trenerem Jensem Gustafssonem – mówi dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. – Po wielu rozmowach jestem przekonany, że jest on świetnym wyborem dla naszego klubu i będzie dalej rozwijał naszą drużynę. 


Codzienną pracę z drużyną Jens Gustafsson rozpocznie wraz ze startem letnich przygotowań do nowego sezonu, a więc w połowie czerwca. 


43-letni szkoleniowiec urodził się w Helsingborgu. W trakcie kariery piłkarskiej, jako obrońca, reprezentował barwy szwedzkich klubów: Helsingborga, Brage i Falkenberga. Następnie rozpoczął karierę szkoleniową.

Jako pierwszy trener Jens Gustafsson pracował m.in. w Halmstads BK (od lipca 2011 roku do listopada 2014), młodzieżowej reprezentacji Szwecji w 2015 roku oraz IFK Norrkoping (od czerwca 2016 do końca grudnia 2020 roku, zdobył z tym klubem m.in. wicemistrzostwo). W 2021 roku był opiekunem chorwackiego Hajduka Split, a na początku obecnego roku ponownie został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Szwecji, z której został wykupiony do Pogoni Szczecin. 


pogonszczecin.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty