Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Marcin Janicki nadal prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej2024-06-11 16:21:00

Podczas Walnego Zgromadzenia Wyborczego Pierwszej Ligi Piłkarskiej na nową kadencję wybrany został dotychczasowy prezes Marcin Janicki. Skład zarządu uzupełniają nowi wiceprezesi: Tomasz Brusiło i Tomasz Salski. Z zarządem żegnają się natomiast Zbigniew Prejs i Leszek Bartnicki.


Marcin Janicki prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej został w 2019 roku. Będzie to dla niego kolejna kadencja na tym stanowisku. Janicki od 2013 roku był wiceprezesem GKS Katowice, a w latach 2017-2019 pełnił funkcję prezesa w tym klubie. Następnie, od 2019 roku pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Warty Poznań. W 2021 roku został wybrany na członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Marcin Janicki za pracę na temat koncepcji modeli biznesu w klubach piłkarskich uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył także kurs UEFA CFM, który skupiał się na zagadnieniu zarządzania w futbolu w środowisku międzynarodowym.


W skład zarządu weszło także dwóch nowych wiceprezesów. Pierwszy z nich to Tomasz Brusiło, który z Miedzią Legnica związany jest od 2011 roku, a w zarządzie klubu funkcjonuje od 2018 roku. Od sierpnia 2021 jest prezesem Miedzi Legnica. Tomasz Brusiło to absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Ukończył także studia podyplomowe z zarządzania w piłce nożnej "Certificate in Football Management", organizowane wspólnie przez UEFA i Uniwersytet w Lozannie. To również członek Komisji Rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej w latach 2020-2022 i od 2021 roku przewodniczy Komisji Rewizyjnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.


Drugim wiceprezesem wybrany został Tomasz Salski. Jest akcjonariuszem klubu ŁKS Łódź, w którym w latach 2016-2022 pełnił funkcję prezesa. To również większościowy akcjonariusz Grupy Klepsydra S.A., lidera w branży funeralnej w Polsce i jedynej spółki w tym sektorze notowanej na giełdzie papierów wartościowych. Obecnie jest również wiceprezesem do spraw organizacyjno-finansowych Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.


Z Pierwszą Ligą Piłkarską żegnają się natomiast Leszek Bartnicki, który wiceprezesem pozostawał od sierpnia 2020 roku, a także Zbigniew Prejs, który tę funkcję sprawował od czerwca 2022 roku.


- Miniona kadencja to dobry czas dla środowiska pierwszoligowego. Rozgrywki pokazywane były medialnie w niespotykanym wcześniej stopniu co możliwe było dzięki zaangażowaniu Telewizji Polsat. Łączna frekwencja na trybunach przekroczyła milion kibiców, co również jest rekordowym wynikiem. Udało się wprowadzić wiele cennych dla całego środowiska inicjatyw jak np. spotkanie „1 Liga Biznesowa”. To wszystko nie byłoby możliwe bez zaangażowania kolegów z zarządu – Leszka Bartnickiego i Zbyszka Prejsa. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować im, za odpowiednio 4. i 3. letnią działalność dla PLP – powiedział Marcin Janicki, prezes zarządu PLP.


Na dyrektora operacyjnego Pierwszej Ligi Piłkarskiej nominowany został natomiast Bartosz Wiśniewski, który w Fortuna 1 Lidze pracuje od lipca 2018 roku. W tym czasie odpowiedzialny był za kreowanie komunikacji i marketingu rozgrywek, a następnie za nadzór nad tymi obszarami. Przez ostatnie sześć lat z bliska doświadczył wszystkich obszarów związanych z Pierwszą Ligą Piłkarską, co czyni go dobrze przygotowanym do zarządzania codziennym funkcjonowaniem ligi. W latach 2015-2018 był rzecznikiem prasowym Drutex-Bytovii Bytów, a wcześniej współpracował dziennikarsko m.in. z WP SportoweFakty i Tygodnikiem Kibica.


Przewodniczącym komisji rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej ponownie wybrany został Tomasz Lisiński (Odra Opole). Do składu komisji zostali wybrani również Bartłomiej Dryl (Polonia Warszawa), Piotr Sadczuk (Wisła Płock) i Seweryn Siemianowski (Ruch Chorzów).


Informacja prasowa

PIERWSZA LIGA PIŁKARSKA


pierwszaliga.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty