Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
MŚ U17. Porażka z Japonią2023-11-10 18:58:00

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu MŚ U17 w Indonezji przegrała z Japonią 0-1.

Bandung: Japonia - Polska 1-0 (0-0)

1-0 Rento Takaoka 76

Sędziował Pierre Ghislain Atcho (Gabon). Żółte kartki: Nagano - Sznaucner. Widzów 4961.

JAPONIA: Goto - Matsumoto (90+3 Shibata), Kosugi, Tsuchiya, Honda - Nakajima, Yoshinaga, Nawata (69 Takaoka), Tokuda (69 Michiwaki), Nagano (46 Yamamoto) - Inoue (81 Sato). Trener: Yoshiro Moriyama.

POLSKA: Matys - Szala, Krzyżanowski, Orlikowski - Sznaucner, Borys (63 Brzyski), Kolanko, Łyczko (55 Gurgul), Reguła - Mikołajewski, Huras (78 Skoczylas). Trener: Marcin Włodarski.

Japończycy dominowali, w I połowie Inoue trafił w słupek. Świetnie bronił w naszym zespole Matys, chroniąc kilka razy przed utratą gola. Po przerwie mecz został przerwany na 10 minut wskutek ulewy. W 76. minucie rywale zdobyli zwycięską bramkę. Takaoka huknął z kilkunastu metrów lewą nogą pod poprzeczkę.

Gracz meczu: Yumeki Yoshinaga (Japonia).