Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cracovia zdobyła Zabrze2022-07-18 23:02:00

Na inaugurację nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała w Zabrzu z Górnikiem 2-0.

Górnik Zabrze - Cracovia 0-2 (0-2)

0-1 Florian Loshaj 24

0-2 Michał Rakoczy 41

Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok). Żółte kartki: Janża, Dadok, Krawczyk (Górnik). Widzów 16 748.

GÓRNIK: Broll - Olkowski, Janicki, Janża - Dadok (82 Szymański), Mvondo (72 Stalmach), Manneh, Podolski, Nowak, Cholewiak (73 Kotzke) - Włodarczyk (46 Krawczyk).

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze (66 Rapa), Jugas, Rodin, Ghita, Pestka - Rakoczy (59 Kaellman), Loshaj (66 Oshima), Rasmussen, Myszor (80 Knap) - Makuch (80 Balaj).

Górnik miał w tym meczu optyczną przewagę, ale znacznie groźniejsza w ataku była Cracovia. Goście objęli prowadzenie w 24. minucie. Myszor zagrał do Rakoczego, ten w olu karnym wycofał do Loshaja, który zakręcił obrońcą i z 7 m posłał piłkę do siatki, po rykoszecie od nogi Manneha.

Później gospodarze starali się wyrównać. W 26. minucie Włodarczyk uderzył jednak zbyt lekko i Niemczycki nogą odbił futbolówkę. 10 minut później Pestka omal nie strzelił samobója głową, na szczęście sytuację uratował Rakoczy, który niebawem zdobył drugiego gola dla Pasów. Koronkową akcję zaczął Myszor, jej kolejnymi uczestnikami byli Kakabadze i Jugas, który zagrał do środka do Rakoczego. Ten precyzyjnie, z zimną krwą pokonał Brolla z 10 m.

Po przerwie krakowianie kontrolowali przebieg gry. Aktywa górników do kąśliwy strzał Mvondo i okazja Olkowskiego. Ze strony gości strzelał Balaj, a w 90. minucie Oshima znalazł się na bardzo dobrej pozycji z lewej strony pola karnego i chyba niepotrzebnie próbował podawać zamiast uderzyć "po długim".

Statystyka meczu: 8:14 w strzałach, 2:7 w celnych, 12:3 w kornerach i 64:36% w posiadaniu piłki.