Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Tylko remis Słoni w Łęcznej2022-05-09 22:51:00

W meczu 32. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na wyjeździe z outsiderem, Górnikiem Łęczna 1-1.

Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-1 (1-0)

1-0 Janusz Gol 35

1-1 Piotr Wlazło 50

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Gol (2), Wędrychowski, Gąska, Szcześniak - Hybs, Kocyła, Bonecki, Stefanik, Ambrosiewicz, Biedrzycki. Czerwona kartka: Gol (Górnik, 90+2, druga żółta). Widzów 2345.

GÓRNIK: Gostomski - Mak (60 Krykun), Szcześniak, Gerson, de Amo, Dziwniel (20 Lobato) - Lokilo (80 Kalinkowski), Serrano (80 Drewniak), Gol, Gąska (59 Wędrychowski) - Banaszak.

BBT: Loska - Ambrosiewicz (46 Wlazło), Biedrzycki, Putivtsev (58 Bonecki) - Grzybek, Hubinek (46 Stefanik), Dombrowskyj, Mesanovic (46 Radwański), Kocyła (76 Śpiewak), Hybs - Poznar.

"Słonie" były lepszym zespołem, ale zabrakło skuteczności. W doliczonym czasie gospodarze dwa razy zagrali ręką we własnym polu karnym, lecz sędzia - po analizie VAR - nie podyktował choćby jednej jedenastki...

Mogło się zacząć dobrze dla gości, ale w 14. minucie Poznar trafił tylko w słupek zamiast do siatki.

W 35. minucie gospodarze objęli prowadzenie, Gol mocno uderzył z 17 m.

W 45+1. minucie mógł być remis, lecz Putivtsev z bliska główkował w poprzeczkę.

Pięć minut po przerwie niecieczanie wyrównali. Kombinacyjną akcję zakończył Wlazło celną "bombą" z 20 m.

Ogromne emocje zaczęły się w... 90. minucie, kiedy piłka trafiła Lobato w rękę. Karnego jednak sędzia nie podyktował. W 90+2. minucie Radwański sfinalizował kontrę pięknym strzałem z 20 m, po którym skuteczną paradą popisał się Gostomski. Po chwili z boiska zszedł Gol, za dwie żółte kartki, podsumowane czerwoną. W 90+5. minucie Radwański próbował zaskoczyć bramkarza, ten jednak wykazał się refleksem. W 90+5. i 90+6. minucie dwa razy w rękę został trafiony Szcześniak, arbiter jednak i tym razem nie zdecydował się na podyktowanie karnego.

Statystyka meczu: 8:18 w strzałach, 2:6 w celnych, 44:56% w posiadaniu piłki i 3:8 w kornerach.