Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Biała Gwiazda tylko zremisowała z Jagiellonią2022-05-07 23:40:00

W 32. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków tylko zremisowała 0-0 z Jagiellonią i, niestety, jest coraz bliżej spadku do I ligi...

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0-0

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Nastic, Carioca, Tabiś (Jagiellonia). Widzów 18 198.

WISŁA: Kieszek - Gruszkowski, Colley, Frydrych, Hanousek - Tsitaishvili, Poletanovic (33 Fazlagic), Plewka (59 Manu), Skvarka (73 Zhukov), Hugi (59 Savic) - Ondrasek (73 Kliment).

JAGIELLONIA: Alomerovic - Tabiś (59 Matysik), Tiru, Puerto, Pazdan, Nastic (59 Imaz) - Wdowik (86 Struski), Pospisil (59 Trubeha), Romanczuk, Carioca (86 Cernych) - Gual.

W I połowie przeważali wiślacy, ale tylko dwa razy poważnie zagrozili bramce rywali, w obu przypadkach po centrach Tsitaishvilego z lewej strony, z rzutów wolnych. W 26. minucie minimalnie spóźnił się do nie Frydrych, a w 42. minucie Fazlagic główkował tuż nad poprzeczką.

Po przerwie, w 62. minucie do główki wyskoczył Frydrych, ale nie trafił do bramki. Mógł piłkę dobić Ondrasek, lecz szybsi byli obrońcy.

W 63. i 65. minucie dwie szanse mieli goście. Najpierw Imaz uderzył obok słupka, a po chwili Gual w boczną siatkę.

W 76. minucie ładną akcję przeprowadził lewym skrzydłem Savic, podał do Klimenta, ale ten zbyt długo zwlekał, w efekcie Romanczuk i Pazdan go zablokowali.

Krakowianie starali się zdobyć zwycięskiego gola, ale brakowało im skuteczności. W doliczonym czasie, w 90+4. minucie, bliska wygranej była Jagiellonia. Gual strzelił z 14 m tuż obk prawego słupka...

Statystyka meczu: 12:9 w strzałach, 3:1 w celnych, 66:34% w posiadaniu piłki, 6:3 w kornerach i 110:111 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.