Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Remis w derbach Krakowa2022-05-02 01:05:00

W 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy zaprogramowano 203. derby Krakowa. Cracovia zremisowała bezbramkowo z Wisłą, więc do najbliższego meczu nikt nie powie o sobie pany ani dziady...

Cracovia - Wisła Kraków 0-0

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Ghita, Pestka - Tsitaishvili. Widzów 14 191.

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jablonsky, Rodin, Ghita (84 Siplak), Pestka - Hanca (59 Knap), Rasmussen, van Amersfoort (69 Rivaldo Jr), Konoplyanka - Myszor (84 Rakoczy).

WISŁA: Kieszek - Szot, Colley, Frydrych, Hanousek - Tsitaishvili, Poletanovic, Fazlagic, Manu (78 Skvarka), Savic (69 Cisse) - Ondrasek.

Po 19 minutach mogło być 3-0 dla Pasów! W 6. minucie świetny rajd przeprowadził Konoplyanka, ale w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Kieszkiem. W 17. minucie z kolei na solowy przebój zdecydował się Rasmussen, a w końcowej fazie wmieszał się w tę akcję Konoplyanka, lecz i tym razem Kieszek nie dał się pokonać. W 19. minucie wydawało się, że musi paść gol. Van Amersfoort główkował z 3 m, ale nad poprzeczką.

Wiślacy ripostowali w 20. minucie. Akcję przeprowadził Manu, podał do Ondraska, który z kilkunastu metrów uderzył, tyle że w ręce Hrosso.

W 30. minucie Konoplyanka miał swoję trzecią okazję. Kieszek znów odbił piłkę, a następnie Colley wybił futbolówkę spod nóg dobiegającego do dobitki Pestki.

Tuż przed przerwą po raz drugi przed szansą stanął Ondrasek, ale z 8 m główkował prosto w ręce bramkarza.

Czeski napastnik miał w 57. minucie trzecią okazję. Uderzona przez niego piłka odbiła się od Jablonsky'ego i po rykoszecie wpadła w ręce Hrosso.

Po przerwie działo się bardzo niewiele. Biała Gwiazda mogła nieoczekiwanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 90+4. minucie. Po wrzutce z wolnego główkował Fazlagic, ale minimalnie spudłował.

Statystyka meczu: 16:9 w strzałach, 7:3 w celnych, 51:49% w posiadaniu piłki, 4:4 w kornerach i 105:103 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Mecze Wisły do końca rozgrywek: 7 maja z Jagiellonią (dom), 15 maja z Radomiakiem (wyjazd) i 21 maja z Wartą (dom).