Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
W Niecieczy zaświtała nadzieja2022-05-02 00:16:00

W 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Wisłę Płock 1-0, co rozbudziło nadzieję na utrzymanie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 1-0 (0-0)

1-0 Tomas Poznar 74

Sędziował Łukasz Kuźma (Białystok). Żółte kartki: Tekijaski, Hubinek - Jorginho. Widzów 2591.

BBT: Loska - Grzybek, Tekijaski, Biedrzycki, Hybs (71 Grabowski) - Kocyła (83 Wlazło), Ambrosiewicz, Hubinek (83 Stefanik), Dombrowskyj, Mesanovic (71 Radwański) - Poznar (86 Śpiewak).

WISŁA: Kamiński - Pawlak (84 Gerbowski), Rzeźniczak, Chrzanowski, Tomasik - Vallo (84 Zynek), Furman, Lesniak (68 Wolski), Szwoch, Jorginho (89 Walczak) - Kolar (84 Michalski).

Początkowo lepiej radzili sobie goście. Vallo został jednak uprzedzony przez Loskę, który interweniował na... 30. metrze, a Kolar strzelił zbyt lekko i w ręce bramkarza. W 39. minucie Poznar zrewanżował się uderzeniem obok prawego słupka, a niebawem Hybs trafił z bliska w Kamińskiego. Tuż przed przerwą po drugiej stronie Furman nieznacznie chybił.

Po przerwie działo się mniej. Płocczanie mieli jedyną okazję w 70. minucie, gdy strzał Vallo z prawej strony Loska obronił nogą.

Rozstrzygnięcie zapadłow 74. minucie. Po dośrodkowaniu Ambrosiewicza, przedłużeniu głową Grzybka, Poznar również głową skierował piłkę do siatki z 5 m. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć, ale w 90+2. minucie Stefanik strzelił w ręce golkipera.

Statystyka meczu: 11:11 w strzałach, 5:4 w celnych, 35:65% w posiadaniu piłki, 7:9 w kornerach i 113:116 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Mecze "Słoni" do końca rozgrywek: 9 maja z Górnikiem Łęczna (wyjazd), 14 maja z Piastem (dom) i 21 maja z Pogonią (wyjazd).