Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Słonie gromią Śląsk na jego boisku!2022-04-23 22:51:00

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza nieoczekiwanie wygrał wysoko we Wrocławiu ze Śląskiem 4-0. "Słonie" zachowują nadal szanse na utrzymanie.

Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-4 (0-3)

0-1 Michal Hubinek 11

0-2 Muris Mesanovic 14

0-3 Wojciech Golla 20 (samob.)

0-4 Mateusz Grzybek 87

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Tamas (2), Olsen, Golla, Exposito - Dombrowskyj, Ambrosiewicz, Loska. Czerwona kartka: Tamas (Śląsk, 39, druga żółta). Widzów 5711.

ŚLĄSK: Szromnik - Bejger, Golla, Tamas - Janasik (71 Stiglec), Schwarz, Olsen (62 Jastrzembski), Pich (46 Mączyński), Quintana (46 Piasecki), Garcia (78 Łyszczarz) - Exposito.

BBT: Loska - Grzybek, Tekijaski, Biedrzycki, Ambrosiewicz, Hybs (76 Stefanik) - Kocyła (76 Grabowski), Hubinek (90 Varga), Dombrowskyj, Mesanovic (83 Bonecki) - Poznar (90 Tusha).

To najwyższe zwycięstwo niecieczan w historii ich występów w ekstraklasie. A tak poza tym, chyba lubią grać ze Śląskiem, wygrali z nim po raz trzeci.

Początek był koszmarny dla gospodarzy, a fantastyczny dla gości, którzy po 20 minutach prowadzili 3-0!

Na pierwsze dwa gole zapracował Szromnik, Najpierw po jego krótkim i niecelnym wykopie piłkę przejęli niecieczanie, dwa szybkie podania, ostatnie Poznara do Hubinka, który z 18 m przymierzył w lewy, dolny róg. Po chwili Poznar zagrał klatką piersiową do Mesanovica; w sytuacji sam na sam golkiper wrocławian nabił futbolówkę na nabiegającego napastnika Bruk-Betu i było 2-0 dla "Słoni". Trzeci gol był z kolei samobójczy. Po dośrodkowaniu z wolnego z prawej strony głową do bramki z 2 metrów trafił Golla.

I tak już fatalna sytuacja gospodarzy pogorszyła się jeszcze w 39. minucie, gdy czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Tamas.

W 50. minucie mogło być 0-4, lecz Kocyła trafił tylko w poprzeczkę. Wynik ustalił w końcówce Grzybek finalizując kontrę strzałem do siatki między nogami bramkarza.

Statystyka meczu: 10:15 w strzałach, 2:5 w celnych, 46:54% w posiadaniu piłki, 4:4 w kornerach i 98:106 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.