Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Pasy zdobyły Radom2022-04-22 23:23:00

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia wygrała w Radomiu z Radomiakiem 1-0. Zwycięskiego gola strzelił Jakub Myszor.

Radomiak - Cracovia 0-1 (0-1)

0-1 Jakub Myszor 24

Sędziował Damian Kos (Gdańsk). Żółte kartki: Łukasik, Rossi, Santos, Nascimento - Jablonsky, Rodin. Widzów 3663.

RADOMIAK: Kochalski - Silva (73 Matos), Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Luizao (15 Nascimento), Łukasik, Radecki (46 Maurides), Machado (46 Santos) - Angielski (73 Sokół).

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Jablonsky, Rodin, Ghita, Siplak - Myszor (76 Kakabadze), Lusiusz (71 Knap), van Amersfoort, Konoplyanka (71 Rakoczy) - Rivaldo Jr (61 Loshaj).

Radomiak przegrał u siebie tylko z Rakowem, w piątek doznał drugiej porażki - z Cracovią.

Decydująca akcja nastąpiła w 24. minucie. Lewym skrzydłem popędził Siplak, wrzuconą na przedpole piłkę odbił jeden z obrońców, dostała się ona pod nogi Myszora, który z kilkunastu metrów posłał ją do siatki. To był jedyny celny strzał Pasów w tym meczu.

Po przerwie goście wprawdzie jeszcze dwa razy trafili do bramki, ale gole nie zostały uznane. Najpierw celną "główką" popisał się Jablonsky, lecz wcześniej faulował Myszor; później rajd prawą stroną udanie sfinalizował Myszor, tyle że - jak się okazało - był na spalonym...

Końcówka należała do Radomiaka, który usilnie dążył do remisu. W 75. minucie Leandro trafił w słupek, a pięć minut później po uderzeniu Santosa z wolnego futbolówkę zmierzającą w lewy, dolny róg zdążył odbić Hrosso.

Statystyka meczu: 11:5 w strzałach, 1:2 w celnych, 56:44% w posiadaniu piłki, 5:3 w kornerach i 106.5:105.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.